Aby w pełni cieszyć się nową podłogą należy zadbać o jej wykończenie. Na imprezach targowych pojawia się zatem wielu producentów chemii podłogowej, profili, listew oraz podkładów. Zobacz, jakie nowości pojawią się w 2011 roku w sprzedaży.

Producenci materiałów wykończeniowych są w dużej mierze uzależnieni od producentów podłóg – muszą wyczuwać nastroje panujące w tym sektorze i dopasowywać swoją ofertę do panujących trendów. Wielu z nich drogę do pokonania skutków kryzysu dostrzega w dodawaniu do swojego katalogu produktów coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań.

Chemiczne nowinki

Producenci środków chemicznych, z którymi mieliśmy okazję rozmawiać podczas tegorocznej BUDMY, pomimo niełatwego roku 2010, optymistycznie patrzą w przyszłość. Swoją szansę upatrują głównie w dopasowywaniu swojej oferty do potrzeb klientów.

Ważnym czynnikiem są dla tej branży także aspekty ekologiczne oraz coraz ostrzejsze normy dotyczące zawartości poszczególnych środków w produktach.

W ofercie firmy WOCA dostępne są już teraz oleje do pielęgnacji na bazie wody, które stanowią swoistą mieszankę środka myjącego i pielęgnacyjnego:

Takie ułatwienia mogą przekonać ludzi, który marzą o olejowanej podłodze, ale obawiają się skomplikowanej pielęgnacji.

Popularniejszą wersją wykończenia jest jednak wciąż lakier, a jak przekonywał nas Robert Mądrecki, Specjalista ds. Technicznych firmy BONA, coraz większym zainteresowaniem cieszą się także gotowe podłogi wykończone tym środkiem:

Dlatego właśnie firma BONA stawia w tej chwili przede wszystkim na środki do konserwacji podłóg lakierowanych.

O nowościach z segmentu lakierów, które podobają się klientom opowiedział nam także Marcin Dunajewski z firmy Euro-Nova:

Listwy i profile – innowacje przede wszystkim

Cechami najbardziej docenianymi przez rynek w segmencie listew przypodłogowych i profili są innowacyjność i funkcjonalność. Do przykładów takich nowoczesnych rozwiązań możemy zaliczyć produkty oferowane przez Profile VOX.

Szczegółowo o tej listwie pisaliśmy już w artykule pt. „Listwa przypodłogowa VOX, która ułatwia życie”.

Profile VOX swoim stoiskiem na poznańskiej BUDMIE chciały także zaprezentować właścicielom sklepów detalicznych swoje pomysły na prowadzenie tego biznesu:

Na innowacje postawiła także firma NOVART, która zaprezentowała swoje nowości zarówno na targach BUDMA, jak i DOMOTEX. Szczególną uwagę przykuwały listwy z diodami LED.

NOVART nie zamierza jednak spocząć na laurach – listwa w przyszłości ma zostać udoskonalona o dodatkowe funkcjonalności.

Jak zapewnia przedstawiciel firmy, listwy z diodami LED nie podniosą znacząco naszych rachunków za prąd – technologia LED zaliczana jest to najbardziej oszczędnych, a zastosowanie światła w listwach pozwoli na ograniczenie używania tradycyjnego oświetlenia.

Grunt to izolacja

Wśród nowości z sektora akcesoriów podłogowych mieliśmy okazję zobaczyć na targach w Hannoverze dwa interesujące produkty polskiej firmy Decora. Pierwszym z nich jest podkład ELECTRO ProTec, który pochłania pole elektryczne.

Choć na rynku można spotkać już podobne rozwiązania, Artur Luty przekonuje, że ich produkt ma znacznie lepsze właściwości:

Drugim innowacyjnym produktem zaprezentowanym przez Decorę na DOMOTEX-ie była izolacja podłogowa o nazwie Univerdol X2.

Data dodania: 02.02.2011