Już po raz 12. miłośnicy branży wyposażenia wnętrz mieli okazję uczestniczyć w jedynych targach, poświęconych tekstyliom domowym i kontraktowym – Interior Design Forum. Obok oferty wystawienniczej producentów i importerów tekstyliów, impreza miała bogate zaplecze towarzyszące.

Podczas targów, swoją najnowszą ofertę zaprezentowało kilkadziesiąt firm – polskich i zagranicznych. Dzięki temu, odwiedzający mieli dostęp do całego wachlarza produktów – od wykładzin i tapet, przez wszelkiego rodzaju dekoracje okienne, aż po pościel, tekstylia łazienkowe i tkaniny obiciowe.

W ramach programu towarzyszącego, po raz pierwszy pojawiła się Strefa Technologii Stirma, gdzie można było wziąć udział w prezentacjach i szkoleniach technologicznych oraz przetestować innowacyjne wersje prasowalnic, stebnówek, hafciarek i parowców.

Coroczny program wykładów i prezentacji prezentował się równie ciekawie. W tym roku poruszone zostały tematy: ochrony danych osobowych w branży wyposażenia wnętrz, jak stworzyć e-mail marketing dopasowany do odbiorców, jak zyskać lojalnych klientów, w jaki sposób powinny wyglądać projekt i aranżacja wnętrza hotelowego, a także jak storytelling może pomóc w projektowaniu hoteli. Uczestnicy części wykładowej mieli również okazję poznać trendy w wyposażeniu wnętrz na jesień i zimę 2018, według światowej agencji trendów Fashion Snoops z Nowego Jorku.

Jednym z kluczowych elementów podczas targów, był konkurs Interior Design Awards, podczas którego ogłoszone zostały najlepsze aranżacje wnętrz hotelowych. Nagrodę główną otrzymało Stare Kino Cinema Residence z Łodzi, którego wnętrze zaprojektował R Home Łukasz Rzepecki. Drugie miejsce przyznano Indigo Warsaw Nowy Świat, którego projektem zajmował się 2Kul Interior Design. Trzecią nagrodę zgarnął Novotel Poznań Centrum, zaprojektowany przez biuro Tremend. Dodatkowe wyróżnienia otrzymały hotele: Pałac Nakomiady, nad projektem którego czuwał Czuba Latoszek Architekci i Bacówka Radawa & SPA, zaprojektowana przez BLOK Architekci.

Kolejna edycja IDF odbędzie się 6 września w loftowych wnętrzach Fabryki Koneser – zrewitalizowanego kompleksu po dawnej wytwórni alkoholu.

[NS]

Data dodania: 16.03.2018