Projektanci Vox podczas tworzenia nowych kolekcji kierują się zmianami zachodzącymi w społeczeństwie – ponieważ wnętrze ma odzwierciedlać jego użytkowników, powinno za nimi nadążać.

4You by Vox to kolejna po Young Users kolekcja, która zaskakuje zarówno swoją prostotą, jak i oryginalnością. Dostępne wymienne moduły dają możliwość stworzenia w nieskomplikowany sposób indywidualnego wyposażenia. Każdy z nas oczekuje od mebli funkcjonalności, dlatego innowacyjne rozwiązania niosą za sobą perspektywę nieograniczonych zastosowań.

Efektem licznych analiz socjologicznych, psychologicznych i etnograficznych przeprowadzonych przez pomysłodawców, jest proponowany zestaw trzech najbardziej podstawowych mebli – krzesła, stołu i łóżka, z naciskiem na to ostatnie. Badania wykazały, że w sypialni najchętniej spędzamy czas, jest ona naszym miejscem odpoczynku do którego często zaglądamy również w ciągu dnia, dlatego coraz bardziej istotne jest to aby posiadała ona elementy wyposażenia pokoju dziennego.

Stół z kolekcji 4You by Vox dzięki zastosowanemu podwójnego blatu ma dużo miejsc do przechowywania – sześć szuflad, wnęki oraz pojemnik na środku blatu, w którym mogą być hodowane zioła, kwiaty lub przechowywane sztućce.

Krzesło skonstruowane z myślą o osobach starszych, ma im ułatwić sprawiające czasami trudność siadanie i wstawanie. Siedzisko obraca się o 360 stopni pozwalając na swobodną zmianę pozycji, natomiast wygodne oparcie posiada półkę pomagającą wstać. Całość została oparta na konstrukcji dwóch kół zapewniających mobilność.

Łóżko wyposażone w stelaż do baldachimu, który może zostać wykorzystany wedle pomysłu użytkownika. Można zamontować drabinki boczne oraz regał, półki i pojemniki. Pod całą powierzchnią materaca znajduje się miejsce na pościel.

Kolekcja oprócz trzech podstawowych elementów proponuje między innymi regały, szafy, komody, witryny i bufet. Charakterystyczne są również kolorowe skrzynki dzielące i organizujące przestrzeń w meblach.

Data dodania: 13.08.2012