Przełom kwietnia i maja 2020 r. to czas poświęcony architektom i projektantom oraz wszystkim tym, których interesuje temat kreowania przestrzeni. Zapraszamy na 5. edycję Tubądzin Design Days.


Cykl spotkań w ramach Tubądzin Design Days odbędzie się w 9 miastach, a hasłem tegorocznego wydarzenia jest „Kultura przestrzeni”. Zostanie ono poświęcone relacji między architekturą a kulturą. Temat ten szeroko omówią zaproszeni goście związani z filmem, teatrem, sztukami wizualnymi czy literaturą.

 

Tubądzin Design Days 2018, źródło: Grupa Tubądzin

Poprzednia edycja wydarzenia odbyła się w ośmiu polskich miastach, a udział w niej wzięło 1500 uczestników. Jej temat przewodni brzmiał „ARCHITEXTURA – przestrzeń rzuca wyzwanie”, a w ramach niej wystąpili: w Sopocie i Łodzi Dorota Kobiela – współreżyserka filmu animowanego „Twój Vincent”, w Rzeszowie, Białymstoku, Katowicach i Warszawie Marta Siembab, pierwsza polska senselierka, w Poznaniu Tomasz Raczek – teatrolog, krytyk filmowy i publicysta, a we Wrocławiu Zuzanna Skalska – analityczka trendów dizajnu.

Jak i w poprzednich edycjach, w tym roku architekci i projektanci będą mogli wziąć udział w konkursie. Organizatorzy zdradzają na razie, że będzie on polegał na spontanicznej pracy opartej na wykładach, prezentacjach i panelach dyskusyjnych wydarzenia. Główną nagrodą w konkursie jest wyjazd na targi Cersaie 2020 w Bolonii.

Konkretna data, szczegóły oraz nazwiska zaproszonych gości zostaną opublikowane wkrótce.

[KK]

Data dodania: 04.12.2019

/