Podłogi marki Bauwerk Parkett zostały docenione przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego po raz drugi. Wyróżniona w tej edycji konkursu kolekcja Villapark charakteryzuje się ciekawym designem, wysoką funkcjonalnością i bezpieczeństwem.

Dobry Wzór to najstarsza na polskim rynku marka, znana i ceniona przez projektantów, przedsiębiorców oraz konsumentów. Konkurs jest jedynym, niezależnym audytem wzorniczym, nad którym patronat honorowy sprawuje Ministerstwo Gospodarki. W tegorocznej 21. edycji konkursu na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi Dobry Produkt 2014, eksperci Instytut Wzornictwa Przemysłowego wyróżnili 1200 produktów i usług w 7 kategoriach: DOM, PRACA, STREFA PUBLICZNA, USŁUGI, NOWE TECHNOLOGIE, GRAFIKA UŻYTKOWA I OPAKOWANIA, NOWE MATERIAŁY PRODUKCYJNE. W konkursie wezmą udział dwa wzory z kolekcji Villapark Bauwerk Parkett: Jesion Thermo Acqua 14 oraz Jesion Thermo Onda 14, ryflowany, które staną w szranki z innymi produktami w kategorii DOM.

Zastosowana przez Bauwerk Parkett technologia gwarantuje minimalny opór cieplny podłogi, wynoszący około 0,049 m2 K/W, a zatem i maksymalną efektywność ogrzewania podłogowego, wysoką stabilność desek, a przy tym rewelacyjny wygląd.

Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie modele z tej kolekcji mają większe niż standardowe dla podłóg dwuwarstwowych wymiary – długość 2100, szerokość 190 i grubość 9,5 milimetra.

W skład kolekcji Villapark wchodzą podłogi dębowe, orzechowe i jesionowe w bardzo wielu wybarwieniach, od bielonych, poprzez naturalne, opalane, termowane, na intensywnych i ciemnych kończąc. Deski dostępne są w różnych wariantach wykończenia struktury – mogą być szczotkowane, ryflowane a także piłowane. Każda z tych opcji ma swoje zalety, a tak szeroki wybór trafia w różne gusta koneserów drewna.

Wyniki poznamy 23 października podczas uroczystej gali.

Podłogi z kolekcji Villapark są dostępne w salonach podłogowych Lares.

Data dodania: 23.05.2014