29 czerwca w ASP w Łodzi odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu „Detal, który odmienia” – organizowanego przez producenta akcesoriów budowlanych i meblowych – firmę Gamet S.A. Dla studentów ASP była to okazja do sprawdzenia swoich sił we wzornictwie przemysłowym i zdobycia pierwszego praktycznego doświadczenia zawodowego.

Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu rodziny produktów: uchwytu, gałki i wieszaka, a następnie zaprezentowanie ich w aranżacji meblowej. Nad realizacją projektu studenci pracowali przez cały semestr w ramach pracowni projektowania produktu, prowadzonej przez dr hab., prof. nadzw. ASP Grzegorza Reńskiego.

Do konkursu łącznie zgłoszono blisko 30 projektów, spośród których jury wyłoniło trzy zwycięskie. Laureatami zostali: Karolina Kołodziejczyk za propozycję „Retro”, Joanna Wilczyńska, która przygotowała projekt „Trójkąty” oraz Patryk Koper, autor kolekcji „Dot”.

Inspiracją Joanny Wilczyńskiej do stworzenia projektu „Trójkąty”, były geometryczne formy. Dzięki ostrym, zdecydowanym cięciom uchwyty mają wyrazisty kształt, który będzie dobrze komponował się z nowoczesnymi, minimalistycznymi meblami. Kolekcja „Retro” zaprojektowana przez Karolinę Kołodziejczyk, przykuwa uwagę smukłym, finezyjnym kształtem, nawiązującym do dalekowschodnich ornamentów. Trzeci nagrodzony projekt – „Dot” Patryka Kopra – zaintrygował jury perfekcyjnie dopracowaną, kolistą formą.

[PAK]

Data dodania: 06.07.2017