Firma Domalux w połowie września uruchomiła wizualizer, który umożliwia sprawdzenie jak będzie wyglądać podłoga wykończona różnymi rodzajami lakierów tej marki.

Wizualizer Domalux i Domalux Professional prezentuje w przybliżeniu jak będzie wyglądał ostateczny efekt lakierownia. Narzędzie w zależności od przeznaczenia pomieszczenia – z uwzględnieniem np. natężenia ruchu i sposobu eksploatacji podłogi – proponuje wybór odpowiedniego gatunku drewna, dostosowanego do niego lakieru podkładowego oraz lakieru nawierzchniowego. Wybrane opcje natychmiast wizualizują się na ekranie – podłoga zmienia barwę, nasycenie oraz stopień połysku.

Jak korzystać z aplikacji?

W pierwszej kolejności wybieramy pomieszczenie.. Do wyboru mamy cztery typy pomieszczeń o różnej intensywności użytkowania podłogi: salon, sypialnię, hol ze schodami lub salę sportową.

Następnie wybieramy gatunek drewna, z którego zrobiona jest podłoga. Program umożliwia wybór jednego z czterech popularnych gatunków drewna: dębu, jesionu, świerku i merbau.

Kolejnym krokiem jest wybór lakieru podkładowego. Każdy podkład inaczej wpływa na barwę drewna i tym samym na końcowy efekt wizualny.

Na końcu wybieramy lakier nawierzchniowy (mat, półmat bądź połysk). Dzięki wizualizerowi obliczymy także spodziewane zużycie lakieru. Wystarczy podać powierzchnię lakierowanej podłogi i odczytać prognozowane zużycie na jedną warstwę dla każdego z pasujących do naszej podłogi lakierów.

Wizualizer podłogowy dostępny jest na stronach internetowych marek Domalux i Domalux Professional.

Data dodania: 22.09.2011