Od 10 do 13 stycznia 2020 roku odbywało się najważniejsze wydarzenie branży pokryć podłogowych – targi DOMOTEX. Hanower ponownie zgromadził pasjonatów i branżowców z całego podłogowego świata.


DOMOTEX 2020 zgromadził w tym roku 35 000 uczestników, w tym 70% gości z zagranicy. Wydarzenie ponownie nie zawiodło, przekazując zarówno wystawcom, jak i odwiedzającym ogromną dawkę korzyści.

Hasło przewodnie tegorocznych targów „Atmysphere” podkreśliło przede wszystkim wpływ pokryć podłogowych na nasze zdrowie i samopoczucie. Według relacji uczestników, dosadnie zaakcentowało ducha naszych czasów i wyraźnie prezentowało się na halach targowych.

 

RUG STAR, źródło: DOMOTEX 2020

 

Lila Valadan/Nazir “The 4 Seasons” , źródło: DOMOTEX 2020

W targach DOMOTEX 2020 wzięli udział specjaliści z całego świata, przyjeżdżając do Niemiec na średnio 2-3 dni. 60% z nich pochodziło z Europy, 25% z Azji, 10% z Ameryki, a pozostała część z Afryki i Australii. Wydarzenie pozwoliło odnieść korzyści biznesowe aż 44% uczestnikom.

Międzynarodowe Targi DOMOTEX to doskonała okazja do spotkania się w gronie osób związanych z branżą podłogową. Cieszymy się, że marka Chapel Parket już po raz 16. uczestniczyła w tym ważnym wydarzeniu. Jest to z jednej strony okoliczność do wielu ciekawych rozmów i dyskusji, ale także perspektywa na poznanie trendów i nowych kierunków oraz wyznaczenia sobie celów na kolejny rok – mówi Paweł Bekas, ekspert marki Chapel Parket.

Uczestnicy podkreślają zatem duże znaczenie tego wydarzenia i wysoką jakość prezentowanych produktów. Daje ono okazję do zapoznania się z trendami z całego świata, jak i możliwość rozwoju na globalnym rynku.

Byliśmy pod wrażeniem tak pozytywnego przyjęcia targów DOMOTEX, a także wyjątkowego ducha tegorocznego wydarzenia. Jego frekwencja rośnie z roku na rok, co pokazuje coraz większą chęć rozwoju rynku. Z kolei dalszy wzrost liczby specjalistów znacząco wpłynie na wzrost gospodarczy 2020 roku. Już około 90% odwiedzających targi jest w swoich firmach odpowiedzialna za podejmowanie decyzji, spośród których połowa zajmuje stanowiska kierownicze. – zauważa Sonia Wedell-Castellano, globalna dyrektor DOMOTEX. – Cieszę się również, że nasi wystawcy z takim entuzjazmem przyjęli temat przewodni targów “Atmysphere”, a także sukcesem odnowionego centrum rzemieślniczego „Treffpunkt Handwerk” oraz liczbą wystawców, którzy zapewniali o swojej obecności na targach w 2012 roku.

Kolejna edycja wydarzenia będzie odbywać się w dniach 15-18 stycznia 2021 w Hanowerze.

 

Nu Thinker – Hotel Atmysphere, źródło: DOMOTEX 2020

 

“Framing Trends”, źródło: DOMOTEX 2020

 

Treffpunkt Handwerk, źródło: DOMOTEX 2020

[KK]

Data dodania: 19.01.2020