W najbliższy weekend w Katowicach odbędzie się IV edycja Targów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna. Podczas tej imprezy przedstawiciele małych i średnich zakładów stolarskich będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Targi DREMASILESIA – MEBELTECHEXPO są organizowane wspólnie przez Międzynarodowe Targi Katowickie oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Honorowy patronat nad imprezą objęło Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA.

W tym roku swój udział w targach potwierdziło ponad 50 firm, które na 2800 m. kw. zaprezentują interesujące nowości: m.in. innowacyjną maszynę – uniwersalne, sterowane numerycznie centrum do wiercenia i wykonywania wpustów z jedną głowicą – pokaże firma SCM Group Polska.

Zwiedzający oprócz oferty obrabiarek i innych maszyn przydatnych w jednostkowej produkcji, będą mogli zobaczyć na stoiskach targowych materiały ścierne, instalacje odpylające, propozycje chemii do drewna, sprzęt lakierniczy oraz ofertę urządzeń suszarniczych.

W ramach targów zostaną także zaprezentowane najnowocześniejsze techniki układania podłóg podczas II Warsztatów Parkieciarskich… na Żywo. Koncepcja tego pokazu została zainicjowana przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy. Podczas Warsztatów będą prezentowane metody mierzenia warunków technicznych podkładu, szlifowanie podłoża oraz przyklejanie i olejowanie parkietów.

W programie targów przewidziano także wiele dodatkowych atrakcji – poznaj szczegóły.

Data dodania: 27.09.2010