Fundacja All For Planet w ramach kontynuacji cyklu All Eco Act, zrealizuje działania związane ze sztuką i wspieraniem młodych projektantów, zajmujących się ekologicznym wzornictwem przemysłowym i recyklingiem w sztuce.

Sierpień, wrzesień i październik to czas otwartych Warsztatów ECO DESIGNU, prowadzonych przez utalentowanych projektantów: Karolinę Tylkę i Szymona Nawoja, Mariusza Małeckiego/Studio Ziben oraz Darię Burlińską i Wojtka Traczyka/DBWT.

Uczestnicy warsztatów będą tworzyć, pod okiem projektantów, przedmioty codziennego użytku i różnego rodzaju formy architektoniczne, z pozornie nieprzydatnych już materiałów jak m.in. ze starych mebli, kartonów, desek, skrzynek, pudeł, tektury, papieru, gałęzi etc. W ten sposób będą mogli przekonać się, że przedmiotom można dawać drugie życie – nadawać im zupełnie nowe i zaskakujące funkcje, tworząc jednocześnie niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju małe dzieła sztuki i przyczyniając się tym samym do ograniczania ilości odpadów a tym samym do ochrony środowiska.

Więcej informacji: http://www.kontenerart.pl/

Data dodania: 30.08.2010