W ofercie sieci salonów Dekorian pojawiła się kolekcja Royal Palace, będąca wizytówką holenderskiej manufaktury Nobifloor, specjalizującej się w produkcji eleganckich podłóg dębowych.

Royal Palace to najbardziej klasyczna spośród kolekcji podłóg Nobifloor. Podłogi zostały poddane procesowi tzw. amoniakowania zwanego także wędzeniem. Proces ten polega na reakcji garbników zawartych w drewnie z gazowym amoniakiem. Zabieg ten sprawia, że deska zyskuje subtelnie przydymiony wygląd i jednoczenie podkreśla detale oraz strukturę drewna. Podłogi z kolekcji Royal Palace wykończone są olejem utwardzonym promieniami UV, skutecznie zabezpieczającym podłogę przed zmianami temperatury i wilgotności powietrza oraz mikrozarysowaniami. Deski są dwuwarstwowe – warstwa spodnia wykonana jest z brzozy, a wierzchnia z dekoracyjnego dębu europejskiego. Na dłuższych krawędziach desek widoczne są mikrofugi.

Kolekcja obejmuje 6 wzorów, produkowanych w oparciu o dąb europejski. Poszczególne modele różnią się między sobą stopniem nasycenia kolorów i prezentacją rysunku drewna. Linia Crystal nada wnętrzu chłodny, surowy klimat. Jasne deski Whitehall pasują do aranżacji w stylu skandynawskim. Z kolei wzory Kensington i St. James’s charakteryzuje elegancka, brązowa nuta. Na tle pozostałych modeli ciemnym wybarwieniem wyróżnia się Buckingham, która przywodzi na myśl staroangielskie rezydencje.

Każdy wzór z kolekcji dostępny jest w dwóch grubościach: 13 mm i 21 mm oraz trzech szerokościach: 180 mm, 220 mm i 260 mm.

Kolekcja Royal Palace zajmuje szczególną pozycję w ofercie firmy Nobifloor, która łączy tradycyjną ręczną pracę z drewnem i nowoczesne technologie produkcji parkietów. Holenderscy rzemieślnicy od ponad 40 lat tworzą niezwykle dekoracyjne podłogi o wysokich walorach użytkowych.

Data dodania: 05.05.2014