Designflooring – producent luksusowych podłóg winylowych – wprowadził na rynek nową serię desek z twardym rdzeniem – Korlok.

Kolekcja Korlok to 12 wzorów inspirowanych rysunkiem drewna charakterystycznym dla gatunków drzew z europejskich i północnoamerykańskich lasów. Obejmuje ona m.in. elegancki model Texas White Ash w neutralnej kolorystyce, Washed / Smoked Butternut w subtelnych odcieniach szarości i Canadian Nude / Urban Oak, o lekko szczotkowanej strukturze. Podobnie jak Palio Core — Korlok oferuje panel o grubości 6,5 mm i warstwie użytkowej 0,55 mm. Konstrukcja deski jest jednak dłuższa i wynosi 1420 mm x 225 mm.

Jak zapewnia producent dzięki innowacyjnej technologii K-Core podłoga może być montowana na większości dostępnych podłoży – zarówno tych o twardej, jak i nierównej powierzchni. Deski posiadają mechanizm blokujący na kliknięcie i podkład z pianki akustycznej, co ma zapewniać szybki i łatwy montaż.

źródło: Designflooring

źródło: Designflooring

Panele posiadają dobrą izolację akustyczną – są w stanie zredukować przenikanie hałasu pomiędzy kondygnacjami nawet o 19 decybeli i to bez konieczności stosowania specjalnego podkładu. Mogą być montowane na ogrzewanie podłogowe. Kolekcja objęta jest 15-letnią gwarancją w obiektach użyteczności publicznej i 30-letnią gwarancją we wnętrzach mieszkalnych.

[PAK]

Data dodania: 24.11.2017