Marzy Ci się piękna kamienna mozaika w ogrodzie? Teraz nie musisz już inwestować w naturalny kamień – Polbruk wprowadził na rynek kostkę brukową Petra, która do złudzenia przypomina kamienne elementy.

Petra (po grecku oznaczająca skałę) to ruiny zabytkowego miasta w Jordanii, które przyciągają turystów monumentalnymi budowlami wykutymi w litej skale. Miasto to stało się inspiracją do stworzenia nowej kolekcji kostki brukowej Polbruk Petra, która swoją strukturą i formą nawiązuje do kamienia łupanego – nawierzchnia z niej wykonana wygląda zatem jak wyłożona naturalną skałą.

Kolekcja Polbruk Petra składa się z 12 podstawowych elementów o identycznych kształtach i wymiarach 36,4 x 26,8 cm. Zróżnicowany układ fug wewnętrznych sprawia, że każdy element ma niepowtarzalny wzór.  Kostki mają osiem centymetrów grubości, są więc bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia – może je układać także w miejscach o dużym natężeniu ruchu i obciążeniu (np. na podjazdach, w garażu czy na chodniku).

Kostki pozornie mają przypadkowe i nieregularne kształty, jednak dzięki jednakowej formie z łatwością można je ułożyć tworząc spójną kompozycję. Polbruk oferuje też trzy dodatkowe elementy brzegowe, które pomogą wykończyć nawierzchnię.

Kostka Petra dostępna jest w naturalnych kolorach: sahara (brązowo-piaskowa tonacja), onyx (biało-szaro-pomarańczowy melanż), alpen (ciemny szaro-grafitowy kolor).

Data dodania: 09.11.2010