Marka Barlinek producent podłóg drewnianych w partnerstwie z Design Alive powołała do życia projekt „Kreacje z natury”. W ramach projektu odbędą się warsztaty rzemieślnicze, artystyczny performance i przede wszystkim konkurs dla projektantów i architektów – wszystko po to, by na nowo poznać naturę drewna.

Zadaniem osób, które wystartują w konkursie będzie stworzenie nowego wzoru deski barlineckiej. Swoje koncepcje należy zgłaszać do 6 czerwca za pośrednictwem strony www.kreacjeznatury.pl. W drugim etapie, osoby zakwalifikowane będą uczestniczyły w warsztatach rzemieślniczych w zakładach Barlinek. Końcowe projekty uczestnicy będą musieli zgłosić do końca sierpnia br. W jury konkursu znalazły się autorytety z dziedziny architektury, designu i biznesu m.in. architekt Przemo Łukasik związany z medusa group, architekt wnętrz Ada Pulvicki, projektant Szymon Hanczar z wrocławskiego ASP, projektantka wnętrz Agnieszka Stefańska oraz przedsiębiorca Michał Sołowow, akcjonariusz firmy Barlinek.

Zwycięzców poznamy w październiku podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma 10 000 zł oraz możliwość wdrożenia wzoru do produkcji. Za drugie miejsce przewidziane jest 5 000 zł, z kolei zdobywca ostatniego premiowanego miejsca otrzyma 2 000 zł.

Szczegółowe informacje dostępne na stronach: www.kreacjeznatury.pl oraz www.barlinek.com.pl

Data dodania: 17.04.2014