Kronopol Sp. z o. o. – producent m.in. paneli laminowanych – odebrał w listopadzie nagrodę „Regional Forbes CSR Awards” przyznawaną przez miesięcznik Forbes firmom, które wyróżniają się szczególną dbałością o najwyższe standardy odpowiedzialnego biznesu.

Kronopol zasłużył na to wyróżnienie dzięki trosce o ochronę środowiska, respektowaniu praw i interesów pracowników, dbałości o społeczności lokalne, działaniom charytatywnym i sponsoringowym oraz etycznemu i zgodnemu z prawem podejściu do biznesu.

Jak informuje Forbes, firmy, które dbają o Odpowiedzialność Społeczną (CSR – Corporate Social Responsibility) szybciej radzą sobie z kryzysem i potrafią lepiej budować trwałe zaufanie klientów do swoich produktów. Jak wynika z badań, aż 76 procent konsumentów bierze pod uwagę przy wyborze produktu fakt społecznego zaangażowania firmy.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas Forbes Tauron Biznes Forum 16 listopada 2010 roku w poznańskim hotelu Sheraton. W imieniu marki Kronopol wyróżnienie odebrała Maria Wegner – Prokurent, Dyrektor Handlowy.

Data dodania: 06.12.2010