Trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych deski kompozytowe odnajdują kolejne zastosowania. Tym razem mogą zastąpić tradycyjne deski, z których montowane są ławki np. w miejskich parkach.

Deski kompozytowe, które są wykorzystywane do produkcji ławek, powstają dzięki połączeniu drewna i tworzywa sztucznego. Są odporne na gwałtowne zmiany pogody, złamania czy inne uszkodzenia wynikające z użytkowania, dlatego mają szansę doskonale sprawdzić się w sferze miejskiej. Deski kompozytowe nie pochłaniają wilgoci, dzięki czemu spada ryzyko powstania pleśni i grzybów. Wyglądają naturalnie, jednak w przeciwieństwie do drewnianych desek, nie muszą być co sezon odnawiane.

Dodatkowym atutem desek z kompozytu jest ich trudnopalność (klasa palności Bfl s1). Godny uwagi w kontekście przestrzeni miejskiej jest także fakt, że nie przywiera do nich brud, więc łatwo utrzymać je w czystości. Ich właściwości dobrze sprawdzą się nie tylko na ulicach, ale także w letnich ogródkach czy galeriach handlowych.

Ławki dostępne są w kolorze zbliżonym do naturalnego drewna. Ich wymiar to 180 cm długości i 75 cm wysokości. Mocuje się je do podłoża za pomocą kotw osadzonych w betonowym fundamencie.

Data dodania: 05.09.2012