Łódź Art Center już po raz czwarty zaprasza projektantów w wieku od 20 do 30 lat do wzięcia udziału w konkursie make me!, którego celem jest promocja świeżego spojrzenia na design.

Zwycięskie projekty zostaną zaprezentowane podczas 5. Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi, który w tym roku odbędzie się w dniach 20-30 października.

Udział w konkursie make me! jest bezpłatny. Mogą w nim uczestniczyć zarówno pojedyncze osoby, jak i nieformalne grupy projektowe. Konkurs jest adresowany w szczególności do studentów i absolwentów kierunków artystycznych. Uczestnicy muszą mieścić się w przedziale wiekowym od 20 do 30 roku życia.

Do konkursu można zgłaszać projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego, architektury i grafiki, w tym również projekty z dziedziny tkanin, mody, szkła, ceramiki z wyjątkiem dzieł unikatowych.

Zgłaszane projekty muszą być nowe (powstały najpóźniej trzy lata przed bieżącą edycją konkursu) lub zasadniczo zmodyfikowane.

Jury będzie oceniać zgłoszone prace pod względem estetyki, innowacyjności i funkcjonalności.

Laureat nagrody głównej otrzyma 20 tysięcy złotych, a jego projekt prezentowany będzie na wystawie pokonkursowej podczas Festiwalu Designu.

Zgłoszenia i opisy projektów należy przesyłać na adres organizatora do 30 czerwca 2011 roku. Lista laureatów i wyróżnionych zostanie opublikowana do 15 września 2011 na stronie internetowej www.lodzdesign.com.

Data dodania: 03.03.2011