Kolekcja „Modernizm” zaproponowana przez Ceramikę Paradyż i Studio Ganszyniec od początku miesiąca znajduje się w sprzedaży. Ściśle nawiązuje do przedwojennych płytek, które zostały dopasowane do współczesnych pomieszczeń.


„Modernizm” bazuje na tzw. gorsecikach, czyli płytkach powszechnych nie tylko we wnętrzach modernistycznych kamienic, ale także punktach usługowych i sklepach. Charakterystyczne wzory i wcięcia odzyskują dziś dawną popularność.

Współpraca Mai Ganszyniec z Ceramiką Paradyż zaowocowała odtworzeniem uroku architektury przedwojennej Polski. Płytki mają dokładny kształt gorsecika, a dzięki wykorzystaniu współczesnych technologii produkcji, są trwałe i praktyczne.

 

Ceramika Paradyż, “Modernizm”

Płytki wyprodukowano z kamionki szlachetnej barwionej w bardzo wytrzymałej i uniwersalnej wzorniczo masie. Utrzymane są w ponadczasowych, stonowanych barwach, takich jak czarny, biały, szary, niebieski, ceglany i ochra.

W skład kolekcji wchodzi 16 gorsecikowych mozaik o standardowych dla przedwojennego wzornictwa wymiarach 30,86 x 30,86 cm oraz w dodatkowych formatach płytek 19,8 x 19,8 cm oraz 59,8 x 59,8 cm, heksagonów 19,8 x 17,1 cm oraz kwadratowych mozaik 29,8 x 29,8 cm.

 

Ceramika Paradyż, “Modernizm”

 

Ceramika Paradyż, “Modernizm”

[KK]

Data dodania: 18.11.2019