Drugiego listopada mija termin nadsyłania zgłoszeń do udziału w warsztatach Nowy Folk Design, które odbędą się w drugiej połowie tego miesiąca w Poznaniu. Sprawdź, dlaczego warto wziąć w nich udział.

Warsztaty  Nowy Folk Design  odbędą się w dniach od 15 do 19 listopada. To już druga edycja organizowanych przez Pro Design na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego zajęć, podczas których projektanci będą pracowali nad innowacyjnymi produktami wykorzystując przy tym najlepsze wzory tradycji ludowej.

Ideą tych warsztatów jest wymiana doświadczeń projektowanych między trzema różnymi branżami – odzieżową, jubilerską i wnętrzarską. W projekcie wezmą udział firmy reprezentujące te branże: Solar, W.Kruk, Meble Vox. Połączenie folku ze współczesnym designem i technologią jest próbą ocalenia przed zapomnieniem osiągnięć polskiej sztuki i rzemiosła przy jednoczesnym tworzeniu nowej wartości w projektowaniu.

W warsztatach mogą wziąć udział studenci ASP z wydziałów wzornictwa, projektanci i studia projektowe, w charakterze obserwatorów natomiast wszystkie osoby zainteresowane designem, pracownicy naukowi i media.

Z projektantami będą współpracować eksperci: projektanci Maarten Baptist (wyposażenie wnętrz), Monika Jakubiak (odzież), Anna Orska (biżuteria) oraz artyści i rzemieślnicy ludowi.

Młodzi projektanci dzięki tym warsztatom będą mieli okazję poznać specyfikę projektowania w multidyscyplinarnych zespołach, nauczyć się analizy trendów, wziąć udział w wykładzie etnograficznym oraz poznać metodologię badań etnograficznych.

Najlepsze projekty będą miały szanse na wdrożenie w firmach: Meble Vox (wyposażenie wnętrz), W.Kruk (biżuteria) i Solar (odzież).

Data dodania: 26.10.2010