Barlinek wprowadził istotne zmiany w zakresie prezentacji oferty deski barlineckiej, mających na celu ułatwienie właściwego wyboru klientom. Obecnie podłogi 3-warstwowe należą do trzech nowych linii produktowych: PURE, DECOR i LIFE.

Nowe nazwy podłóg

Dotychczas stosowane nazewnictwo w asortymencie deski barlineckiej producent zastąpił nowymi nazwami, które lepiej oddziałują na wyobraźnię klientów. Część z nich odnosi się bezpośrednio do Cudów Natury – najpiękniejszych zakątków naszej planety, co podkreśla jednocześnie działania Barlinka na rzecz środowiska naturalnego.

Aby ułatwić orientację w ofercie, producent zachował w nazwie gatunek drewna, z którego podłoga została wykonana. Dodatkowo do nazw zastosowano nowe określenia, dotyczące szerokości podłóg i ilości lameli. Deski 1-lamelowe o szerokości 180 mm to Grande, a 1-lamelowe o szerokości 130 mm – Piccolo. Deski 2-lamelowe nazywają się Doppio, natomiast podłogi 3-lamelowe – Multi.

Szeroką ofertę deski barlineckiej uzupełnia Deska YOUNG – seria specjalistycznych podłóg dla dzieci oraz Smaki Życia.

Nowe linie produktowe

Linia PURE – to oferta podłóg z prawdziwego drewna.

Szeroka paleta różnorodnych barw i struktur to najważniejsze atrybuty linii DECOR.

Linia LIFE to propozycja dla osób korzystających z życia, ceniących podłogi drewniane ze względu na ich liczne zalety oraz łatwą pielęgnację.

Oprócz tego firma Barlinek oferuje nowe złącze 5Gs System, który skraca czas montażu podłogi o 25%. Nowe złącze eliminuje również możliwość wystąpienia zabrudzeń podczas montażu, uszkodzeń zamka czołowego przy dobijaniu deski w systemie pływającym czy zniszczeniu podłogi podczas demontażu.

Dodatkowo asortyment podłóg 3-warstwowych dostępnych w salonach sprzedaży podłóg został wyposażony w lakier, dostępny dotychczas jedynie w serii produktów Professional. Dodatkową jego zaletą zastosowanego lakieru jest uzyskanie klasy trudnopalności dla podłóg 3-warstwowych. Taka klasyfikacja podłóg pozwala na ich montaż w budynkach użyteczności publicznej, wszędzie tam, gdzie występują zaostrzone wymagania ochrony przeciwpożarowej.

Data dodania: 08.02.2012