Firma Cersanit poszerzyła swoją ofertę o kolekcję gresów szkliwionych. Nowe produkty utrzymane są w spokojnej kolorystyce, która wpisuje się w najnowszy w świecie wnętrz trend powrotu na łono natury.

 Naturalne materiały oraz stonowane barwy to tylko jedne z niewielu symptomów powrotu do naszych wnętrz mody na ekologiczne wnętrza.

Pamiętać jednak należy, że materiały ekologiczne wymagają szczególnego traktowania. Mogą także okazać się nietrafionym pomysłem w pomieszczeniach, w których panuje wilgoć lub duże natężenie ruchu.

W przeciwieństwie do drewna czy kamienia gres jest dużo łatwiejszy w utrzymaniu. Jego praktyczne zalety uzupełnia aranżacyjny urok. Nowoczesne technologie produkcji pozwalają bowiem uzyskać gresy o niezwykłych fakturach i kolorach, które do złudzenia przypominają naturalne kamienie lub drewno. Do zalet gresu należy także zaliczyć jego długoletniość, nawet wieloletnie użytkowanie nie odbiera mu eleganckiego wyglądu. Firma Cersanit, znając zalety tego materiału, postanowiła wprowadzić go do swojej oferty. W jej asortymencie znalazło się aż siedem nowych kolekcji matowych gresów szkliwionych: BRISTO, BROSTO, CALSTO, GUSTO, MISTO, NUTTO oraz TOSTO.

Piękno natury zaklęte w gresie

Najnowsze kolekcje matowych gresów szkliwionych w ofercie Cersanit utrzymane są w barwach ziemi – beżach, brązach i szarościach. Odtwarzają one fakturę piaskowca, betonu, zastygłej magmy lub usłojenia drewna. Oferowane są w w rozmiarze 45 x 45 cm. Ich zastosowanie jest uniwersalne. Sprawdzą się zarówno w łazienkach, jak i kuchniach, salonach i holach. Płytki są odporne na wilgoć, mróz, plamienie, ścieranie i pęknięcia.

Bristo – to kolekcja płytek utrzymanych w urbanistycznym klimacie. Stworzono ją z myślą o wnętrzach industrialnych, np. loftach. Bristo imituje przetarty beton. Płytki z tej kolekcji ozdobione są prostymi, graficznymi motywami, przypominającymi betonową mozaikę.

Brosto – płytki z tej kolekcji zaprojektowane zostały w słonecznej Italii. Odwzorowują fakturę zastygłej, spękanej magmy. Brosto z pewnością przypadnie do gustu osobom o wyszukanym smaku, które poszukują niebanalnych rozwiązań dla swoich wnętrz.

Calsto – to neutralna kolekcja, utrzymana w kolorze jasnego beżu oraz szarości. Dobrze wygląda na ścianach oraz podłogach. Płytki Calsto rozświetlą każdą małą łazienkę, nadając jej jednocześnie blichtru. Gres z tej kolekcji można układać zarówno pionowo, jak i poziomo, co stwarza ciekawe możliwości aranżacyjne.

Gusto – cechuje się ciepłą, przyjemną kolorystyką, wzorem usłojenia naturalnego drewna i ciekawą ornamentyką. Wzorzysty dekor imituje drewniane intarsje. Kolekcja Gusto pomoże stworzyć wnętrze stylowe oraz przytulne.

Misto – posiada uniwersalny charakter. Ta kolekcja utrzymana jest w jasnych barwach. Płytki Misto imitują rysunek marmuru. Posiadają delikatne, miłe dla oka ornamenty, na których tle mogłyby dobrze prezentować się antyki lub biała ceramika.

Nutto – to kolekcja przeznaczona dla fanów ekologii. Płytki imitujące rysunek jasnego drewna sosnowego uzupełnione są dekorami o różnorodnym wybarwieniu. Można je układać w wyraziste pasy. Kolekcja ta dobrze wpisuje się w surową stylistykę, np. skandynawską.

Tosto – spodoba się osobom lubiącym ciepłe, przytulne wnętrza. Płytki z tej kolekcji imitują wzór beżowego piaskowca. Naturalna kolorystyka oraz szlachetna faktura nadadzą małemu wnętrzu przestronności, a większe rozświetlą. Kolekcję uzupełnia strukturalna płytka o delikatnej fakturze, która posiada dodatkowo wyższe parametry antypoślizgowości.

Data dodania: 03.09.2013