Marka Villeroy & Boch na targach Cersaie pokazała swoje najnowsze kolekcje płytek. To uniwersalne projekty stworzone do różnych typów wnętrz.


Kolekcje po raz pierwszy zaprezentowano na targach w Bolonii pod koniec września 2019 roku. Na płytkach wyraźnie widać inspirację naturalnymi materiałami, a tym samym prostotą i minimalizmem. Stworzono je z myślą o miejskim, nowoczesnym, ale i klasycznym stylu.

Kolekcja Alta i Rockyart

Tę kolekcję charakteryzuje subtelność i naturalność. Alta to minimalistyczne płytki z połyskiem kwarcytu, z kolei Rockyart uzupełnia serię o kwiatowe motywy. To połączenie naturalnego kamienia, betonu i artystycznych kompozycji, które występuje również w trójwymiarowej wersji.

 

Alta, źródło: Villeroy & Boch

 

Rockyart, źródło: Villeroy & Boch

Kolekcje Falconar, Metalyn, Ombra i Daytona

To kolekcje, które powstały na bazie inspiracji klimatem wielkiego miasta. Kolekcja Falconar naturalnie odwzorowuje beton i metal, a swoją strukturą przypomina plaster miodu. W Metalyn oprócz kolorystyki czystego betonu, można również znaleźć metal, a poza tym wykorzystać dekor z efektem trompe-l’oeil.

 

Falconar, źródło: Villeroy & Boch

 

Metalyn, źródło: Villeroy & Boch

 

Ombra z kolei łączy styl industrialny z naturalnym, odwzorowując beton za pomocą drobnych linii i subtelnego kwiatowego wzoru, widocznego dopiero przy zastosowaniu odpowiedniego oświetlenia.

 

Ombra, źródło: Villeroy & Boch

Ostatnią z zaprezentowanych w Bolonii kolekcji jest seria Daytona o prostym designie przeznaczonym do pomieszczeń w nowoczesnym stylu.

 

Daytona, źródło: Villeroy & Boch

Kolekcja Nocturne

Kolekcja Nocturne stara się natomiast odzwierciedlać jednolitym kolorem i naturalnymi żyłkami fakturę betonu. Nadają one płytkom trójwymiarowy efekt głębi i są tłem dla klasycznych i nowoczesnych aranżacji.

 

Nocturne, źródło: Villeroy & Boch

Płytki są dostępne w rozmiarach od 33 x 99 cm do XXL Optima. Dzięki nowemu wykończeniu powierzchni – vilbotouch płytki spełniają klasę antypoślizgowości R10, która zapewnia jednocześnie łatwość czyszczenia.

[KK]

Data dodania: 21.10.2019