Premiera nowych linii podłóg znanego producenta desek trójwarstwowych miała miejsce podczas konferencji „Świat przyszłości – Akademia Inspiracji” – spotkaniu na którym dyskutowano o obecnych i przyszłych trendach w modzie, architekturze i designie.

Projektując nowe kolekcje Baltic Wood postanowił wyjść poza branżę wnętrz oraz podłóg i czerpać z inspiracji świata mody, architektury i designu. Owocem tych obserwacji są najnowsze propozycje marki – drewniane podłogi trójwarstwowe z kolekcji Elite Line oraz Style Line.

Line

Elite Line to kolekcja podłóg we wzorze pełnej deski lub deski dwurzędowej. Podłogi zostały wykończone lakierem półmatowym, matowym, olejem naturalnym ECO (bezbarwnym lub barwnym) lub różnokolorowymi bejcami. Dodatkowo poddano je procesowi szczotkowania lub fazowania.

Style Line to natomiast kolekcja wykonana z wyselekcjonowanych lamelek tworzących wzór klepki trójrzędowej. Podobnie jak w przypadku kolekcji Elite Line, zaproponowano różne sposoby wykończeń. Niektóre z podłóg w tej kolekcji poddano też procesowi szczotkowania.

Obie kolekcje występują w trzech odsłonach: Nature Collection, Colour Collection oraz Boutique Collection.

Nature Collection to podłogi adresowane do miłośników naturalnych kolorów i wzorów. Wykonane z drewna europejskiego, amerykańskiego oraz egzotycznego.

Colour Collection to z kolei podłogi wykonane z drewna dębu i jesionu, których kolorystyka została osiągnięta przy zastosowaniu różnokolorowych olejów i bejc. Ich powierzchnie zabezpieczono lakierem matowym lub półmatowym.

Boutique Collection to podłogi z dębu i jesionu, które poddano procesowi szczotkowania, dzięki któremu widoczna i wyczuwalna w dotyku jest struktura drewna.

Data dodania: 06.06.2012