W połowie września Zakłady Tworzyw Sztucznych GAMRAT, producent materiałów budowlanych z polichlorku winylu oraz polietylenu, przeznaczonych głównie na potrzeby budownictwa infrastrukturalnego, wprowadził na rynek dwie nowe wykładziny – GAMMA i OMEGA, które z powodzeniem można stosować także w domach.

Wykładzina GAMMA jest pierwszą w asortymencie GAMRAT SA wielowarstwową wykładziną na spienionym spodzie, a także pierwszą wykładziną dostępną w rulonach o szerokości 4 m. Ma właściwości rozpraszania ładunków elektrostatycznych. GAMMA adresowana jest do budownictwa mieszkaniowego, w tym do pomieszczeń o wysokiej intensywności użytkowania, a także do obiektów użyteczności publicznej o dużym natężeniu ruchu oraz w pomieszczeniach wymagających ochrony przed elektrycznością statyczną. GAMMA bez problemu wkomponuje się w dowolny styl mieszkania – klasyczny, rustykalny, minimalistyczny, nowoczesny czy art deco – zgodny z preferencjami właścicieli. GAMMA dostępna jest w sześciu kolorach.

Wykładzina OMEGA to pierwsza lita wykładzina heterogeniczna. Podobnie jak GAMMA ma właściwości rozpraszania ładunków elektrostatycznych. OMEGA to wykładzina sprawdzająca się w budownictwie mieszkaniowym o wysokiej intensywności użytkowania. Jej wysokie parametry użytkowe pozwalają też na stosowanie OMEGI w obiektach użyteczności publicznej o bardzo dużym natężeniu ruchu (np. w szkołach czy w szpitalach), w obiektach przemysłu lekkiego o wysokiej intensywności użytkowania oraz w pomieszczeniach wymagających ochrony przed elektrycznością statyczną. Kolekcja OMEGA dostępna jest w 6 kolorach, docelowo zostanie rozwinięta o kolejne wybarwienia.

Data dodania: 19.09.2011