Dostrzeganie problemów, które można wyeliminować, stanowi pierwszy krok do projektowania innowacyjnych produktów i usług. Naprzeciw kłopotom związanym z montażem drzwi, ich otwieraniem i przemieszczaniem się po mieszkaniu wyszła marka INTERDOOR ze swoim Systemem RONDO drzwi PŁASKIE. Produkt doceniło też jury konkursu Dobry Wzór 2013.

Otwarci na innowacje

Nowoczesne rozwiązania w budownictwie powinny dążyć do maksymalizacji funkcjonalności. Dlatego tak ważne jest projektowanie oryginalnych rozwiązań, które ułatwią użytkownikom codzienne życie. Komunikacja w domu – sprawne, swobodne poruszanie się po nim – to kwestia niezwykle istotna, choć często pomijana. Małe wnętrza, kolidujący układ mebli, nieprzemyślana aranżacja czy problemy techniczne mogą okazać się prawdziwym utrapieniem w przypadku montażu drzwi. Szczególnie problematyczne może okazać się przemieszczanie osób niepełnosprawnych, wózków dziecięcych lub nawet wnoszenie dużych mebli do pomieszczenia. Drzwi otwierane w tradycyjny sposób bardzo często okazują się niepraktyczne. Projektanci od dłuższego czasu próbują znaleźć alternatywę, chociażby w postaci drzwi przesuwanych. Jednak tego typu drzwi także nie zawsze się sprawdzają. Ostatnio zainteresowanie wzbudził nowy system zamykania i otwierania ruchem przesuwno-obrotowym (System RONDO) wprowadzony przez markę INTERDOOR.

Wyjście naprzeciw potrzebom

Drzwi, których działanie opiera się na systemie RONDO, otwierają się inaczej niż tradycyjne drzwi, a mianowicie w obie strony. Skrzydło drzwiowe otwierane pod kątem prostym zajmuje zdecydowanie mniej przestrzeni, co sprzyja zwiększeniu możliwości aranżacyjnych wnętrz. Kłopoty użytkowe nie wchodzą w grę, bo drzwi zawsze otwierają się w kierunku ruchu osoby otwierającej, zaś blokują wtedy, gdy znajdą się w pozycji centralnej. Dodatkowym atutem jest łatwość montażu i dostępność różnych modeli i opcji wykończenia tak, by dopasować drzwi do swojego domu.

Mocne wejście

System RONDO drzwi PŁASKIE, ledwie pojawił się na rynku, ma już na swoim koncie spory sukces. Znalazł się w finale konkursu i powalczy o prestiżowy tytuł Dobrego Wzoru 2013. Kapituła Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, skupiająca specjalistów w dziedzinie wzornictwa użytkowego w Polsce, już po raz 20. ocenia projekty produktów i usług w konkursie Dobry Wzór. Zwycięzcami zostaną te marki (polskie jak i zagraniczne), które wyróżnia zmysł projektowy i wzornictwo na najwyższym poziomie. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki. Nagrody zostaną wręczone w 7 kategoriach: Strefa Domu, Strefa Usług, Strefa Pracy, Strefa Publiczna, Strefa Nowych Technologii, Strefa Grafiki Użytkowej i Opakowań oraz Strefa Nowych Materiałów podczas uroczystej gali w siedzibie IWP już 24 października br. Czekamy na rozstrzygnięcie.

Przy wyborze drzwi należy kierować się wieloma aspektami: walorami estetycznymi, stylem, bezpieczeństwem, parametrami, rodzajem i materiałem, z którego są tworzone, przeznaczeniem, ale także funkcjonalnością i praktycznymi względami komunikacyjnymi. O tych ostatnich warto pomyśleć już na samym początku poszukiwań, tym bardziej, że oferowane na rynku nowe systemy drzwiowe otwierają przed nami mnóstwo możliwości.

Data dodania: 21.08.2013