Innowacyjny, niedrogi, artystyczny i oczywiście, ekologiczny – taki powinien być gadżet promujący Światowe Dni Innowacji w Poznaniu. Gadżet, odznaczający się wysokim stopniem innowacyjności zostanie wykorzystany podczas międzynarodowych konferencji w trakcie ŚDI.

Konkurs na innowacyjny gadżet skierowany jest do środowiska studentów uczelni artystycznych i projektowych w Wielkopolsce. W wyniku przeprowadzonego Konkursu wyłonionych zostanie do 10 najbardziej oryginalnych i wartościowych projektów charakteryzujących się wysokim poziomem artystycznym i spełniających jednocześnie rolę promocyjną. W konkursie mogą wziąć udział studenci uczelni projektowych i artystycznych w Wielkopolsce.

Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, który za cel postawił sobie wzmocnienie marki Światowych Dni Innowacji w środowisku młodych designerów. Spośród nadesłanych projektów jury wybierze te najbardziej ciekawe i innowacyjne. Na zwycięzcę czeka nagroda główna o wartości 3000 złotych. Zwycięski projekt gadżetu zostanie skierowany do produkcji. Wszystkie wyróżnione projekty zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.

Światowe Dni Innowacji to wydarzenie cykliczne, podczas którego co roku przedstawiane są nowe tematy dotyczące różnych sektorów gospodarki, promujące innowacyjne rozwiązania i nowoczesne technologie oraz arena wymiany „dobrych praktyk” i udanych wdrożeń w innych krajach i kontynentach.

Data dodania: 11.08.2010