Nie dla wszystkich domowe porządki są powołaniem i wiele osób unika ich jak ognia. Nie znaczy to jednak, że nie lubią one czystości i porządku. Przecież nie musimy wszystkiego lubić, ważne, by umieć sobie z tym poradzić. Dla osób, które uważają odkurzanie domu za największą zmorę, stworzono innowacyjne rozwiązanie – robot sprzątający. Urządzenie ma wiele atutów, dlatego pokochało je już szerokie grono odbiorców na całym świecie.

Dlaczego warto zainwestować w maszynę sprzątającą?

Pierwszą zaletą odkurzaczy smart jest to, że pozwalają one zaoszczędzić czas. Podczas, gdy urządzenie sprząta nasz dom, my możemy spożytkować cenne minuty w inny sposób. Jak się okazuje używając maszyny odkurzającej oszczędzamy nawet kilka godzin tygodniowo. Jest to wspaniała informacja szczególnie dla tych, których nudzi codzienne czyszczenie posadzek. Odkurzacz jest cichy i energooszczędny. Urządzenie najlepiej radzi sobie w dużych przestrzeniach, pozbawionych nadmiernej liczby zakamarków. Robot sprzątający pracuje efektywnie i jest w stanie usunąć wszystkie zabrudzenia z niemal każdego rodzaju podłoża: paneli, płytek, dywanów, wykładzin i parkietów. Oczywiście czas potrzebny na odkurzenie danego metrażu zależny jest od stopnia zabrudzenia posadzki. Mimo wszystko, użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup robota są zdecydowanie zadowolenie z efektów jego pracy.

Co musisz wiedzieć o smart odkurzaczach

Niektórzy odbiorcy zarzucają producentom, że maszyna nie czyści posadzki zbyt dokładnie. Trzeba pamiętać, że maszyna ma swoje wymiary, najczęściej jej średnica sięga 40 cm. Logicznym i oczywistym jest to, że fizycznie nie zmieści się ona w niewielkie zakamarki, ale świetnie radzi sobie z odkurzaniem pod łóżkiem czy meblami. Wielu zainteresowanych robotem, odstrasza jego cena. Rzeczywiście, odkurzacz tego typu jest innowacyjnym rozwiązaniem na rynku i posiada nowoczesne oprogramowanie, dlatego koszt zakupu produktu przekracza 1000 zł. Patrząc jednak na tę transakcję jak na inwestycję w swój czas wolny, to kwota nie wydaje się aż tak wysoka, zwłaszcza, że urządzenie może działać bezawaryjnie przez wiele lat.

Najnowsze modele sterowane smartfonem

Warto wspomnieć, że najnowsze modele odkurzaczy  posiadają oprogramowanie umożliwiające sterowanie nimi za pomocą telefonu. Jest to świetne rozwiązanie dla użytkowników, którzy zamierzają angażować się w odkurzanie w najmniejszy możliwy sposób. Odkurzacz informuje na bieżąco o efektach swojej pracy i rodzajach uprzątniętych urządzeń. Sterowanie zdalne pozwala domownikom na przebywanie w innym pomieszczeniu i jednoczesne kontrolowanie robota.

Odkurzacze smart mają wielu zwolenników, ale jak to bywa z nowymi technologiami – trzeba je wypróbować samemu. Warto wiedzieć, by przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu robota, sprawdzić jego parametry techniczne – moc, maksymalny czas pracy na akumulatorze oraz długość ładowania.

Data dodania: 03.06.2019