Podczas targów Kamień-Stone 2010 w Poznaniu odbędzie się wystawa projektów elementów wyposażenia wnętrz i przestrzeni publicznej wykonanych w kamieniu. Projekty zostały stworzone przez studentów wzornictwa i architektury wnętrz polskich uczelni plastycznych.

Wystawa jest częścią projektu mającego na celu promocję kamienia naturalnego w architekturze, wystroju wnętrz i przestrzeni publicznej. Pomysłodawcy chcą przełamać stereotypy na temat tego materiału – pokazać, że nie nadaje się jedynie na pomniki, nagrobki czy kostkę brukową.

Młodzi twórcy w ramach konkursu „Projektowanie w kamieniu” przygotowali prawie 30 projektów. Do realizacji wyłoniono trzy prace, których prototypy będą prezentowane podczas targów Kamień-Stone 2010, Budma 2011, arena DESING i włoskich targów kamienia Marmomacc w Weronie.

Jury nagrodziło projekty, które prezentują wysoki poziom artystyczny oraz są możliwe do wykonania, a także mają szansę rywalizować z rozwiązaniami oferowanymi przez branże konkurencyjne do kamieniarstwa.

 

Zwycięskie projekty to:

 

  • Płytka okładzinowa autorstwa Jarosława Koska z ASP w Łodzi – moduł elementu, który przy zwielokrotnieniu daje efekt geometrycznego reliefu ściennego
  • „Abecadło” projektu Agaty Kokoszki z warszawskiej ASP- element mogący nieść dowolny, trwały komunikat w przestrzeni publicznej
  • Umywalkę Jarosława Koska stworzoną z głazów otoczaków

Data dodania: 18.10.2010