Na najlepszy produkt można było głosować przez cztery miesiące na portalu chemiabudowlana.info.

Zwycięzcę tegorocznego plebiscytu wytypowano spośród 26 produktów. Głosowanie przeprowadził portal chemiabudowlana.info. Organizatorzy konkursu wskazują, że najbardziej zaangażowaną grupą respondentów byli wykonawcy, stanowiąc prawie 62% głosujących. Silną reprezentację mieli także inwestorzy indywidualni (31%), co udowadnia, że marka produktu ma coraz większe znaczenie podczas procesu zakupowego.

Produkt firmy MAPEI został wyróżniony w kategorii respondentów: wykonawców, hurtowników, deweloperów, inwestorów indywidualnych oraz architektów i projektantów.

Klej Roku 2012 Adesilex P9 (klasa C2TE) to tiksotropowa, cementowa zaprawa klejąca o wysokich parametrach i wydłużonym czasie schnięcia otwartego. Służy do montażu płytek ceramicznych, gresowych oraz kamienia naturalnego wewnątrz i na zewnątrz budynków. Można go stosować na płyty kartonowo-gipsowe, ogrzewanie podłogowe, stare okładziny ceramiczne, na hydroizolacje wewnętrzne (np. MAPEGUM WPS w łazienkach) i zewnętrzne (np. MAPELASTIC na tarasach, balkonach i w basenach). Występuje w kolorze szarym i białym oraz w wersji szybkowiążącej. Klej ten obecny jest na polskim rynku od 2003 roku. Należy do najczęściej kupowanych produktów grupy MAPEI.

Wyniki rankingu:

 

  • I miejsce –  Adesilex P9 – MAPEI
  • II miejsce – Atlas Plus – producent Atlas
  • III miejsce – Sopro No.1 – producent Sopro
  • IV miejsce – Ceresit CM17 Super Flexible – producent Henkel
  • V miejsce – ELASTI MULTI Specjal 104 – producent KREISEL – Technika Budowlana

Data dodania: 04.12.2012