Wyniki ogólnoeuropejskiego badania opinii klientów przeprowadzonego przez firmę EGGER, wskazują że klienci poszukują podłóg cichych, ciepłych, miękkich i wytrzymałych. Aby spełnić te oczekiwania producent stworzył nową kolekcję podłóg o nazwie Laneo.

EGGER dąży do wprowadzania do swojej oferty całkowicie nowych rozwiązań.

Efektem tego dążenia jest kolekcja Laneo, która stanowi zupełnie nową kategorię podłóg. Laneo to połączenie płyt HDF z warstwami korka o dużej gęstości. Takie rozwiązanie zostało nazwane przez firmę EGGER Cork-Plus.

Nowa kolekcja dostępna jest w ośmiu drewnianych wzorach odpowiadających aktualnym trendom, dzięki czemu wygląda jak podłoga laminowana. Odróżniają ją jednak od tradycyjnego laminatu wrażenia dotykowe i akustyczne.

Korek użyty do produkcji płyt z kolekcji Laneo posiada około czterokrotnie większą gęstość niż korek naturalny, dzięki czemu zachowuje dużą wytrzymałość przez długi okres użytkowania.

Podłoga Laneo wykonana jest z kilku warstw: na stronie spodniej znajduje się warstwa korka o drobnych porach, który pełni rolę maty podkładowej i tłumi odgłos kroków w pomieszczeniu oraz emitowany do pomieszczenia poniżej. Na niej znajduje się płyta HDF „EGGER HDF Quellstopp Plus”, na którą nakładana jest warstwa korka o bardzo dużej gęstości i szczególnie drobnych porach. Na niej z kolei wykonywany jest nadruk.

Data dodania: 23.03.2011