Kolejne Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA dobiegły końca. Tegoroczna edycja wydarzenia przyciągnęła do Poznania prawie 50 tysięcy uczestników oraz blisko 1000 wystawców z ponad 30 krajów świata.


W dniach 4-7.02.2020 Międzynarodowe Targi Poznańskie były miejscem spotkań producentów oraz dystrybutorów najnowocześniejszych technologii i materiałów budowlanych z przedstawicielami handlu, wykonawcami i inwestorami.

Na tegorocznych targach BUDMA zauważyliśmy znacznie większą liczbę zwiedzających, w tym większą liczbę osób obcojęzycznych, co bardzo nas cieszy. W rejon podłóg zdecydowanie przyciągają odwiedzających nie tylko producenci, ale i odbywające się tutaj zawody parkieciarskie – relacjonuje Jacek Dąbrowski, Country Sales Manager Jawor-Parkiet.

Jak co roku, na Targach Budma odbyły się liczne szkolenia, konferencje, debaty i prelekcje skierowane do różnych grup zawodowych oraz rywalizacje. Uczestnicy mogli wziąć udział w takich wydarzeniach, jak m.in.: Forum Gospodarcze Budownictwa Build 4 Future, D&A Forum Designu i Architektury, Monteriada, Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy czy Międzynarodowe Mistrzostwa Parkieciarzy.

Przyznane statuetki

Przyznano również wiele nagród, takich jak statuetki Złotego Medalu Grupy MTP, Grand Prix i Eco Prize za wyznaczanie trendów w budownictwie, Architecture Budma Award i inne.

Oprócz 43 statuetek Złotego Medalu Grupy MTP przydzielonych wystawcom podczas uroczystej gali otwarcia Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, dwóm produktom wręczono również nagrody Grand Prix. Zdobyły je pręty i siatki zbrojeniowe z kompozytów firmy TROKOTEX oraz Lammi Thermoblock – pustaki z termoizolacją wykorzystywane w budownictwie pasywnym.

Nagrodę Architecture Budma Award przyznano poznańskiej kamienicy „żelazko”, odbudowanej zgodnie z projektem pracowni CDF Architekci. Jury doceniło wyróżniającą się estetykę, jakość wykonania i funkcjonalność obiektu.

Laureaci Międzynarodowych Mistrzostw Parkieciarzy

Jak co roku, odbyły się również Międzynarodowe Mistrzostwa Parkieciarzy. Laureatem tegorocznego wydarzenia został Jarosław Puzyrewski. Drugie miejsce należy do Maksyma Ananicza z Białorusi, a trzecie do Mateusza Mazurka. Więcej na ten temat w artykule poświęconym wydarzeniu.

Mistrzostwa każdego roku charakteryzują się wysokim poziomem, dlatego zawsze staram się zrobić coś nietypowego, wręcz szalonego. W tamtym roku niestety nie udało mi się ukończyć wzoru w porę, teraz mimo przeszkód i sporych ograniczeń czasowych – było inaczej. Miałem też nadzieję, że nikt nie zaprojektuje podobnego wzoru i udało się! – mówi Jarosław Puzyrewski, zwycięzca Międzynarodowych Mistrzostw Parkieciarzy 2020.

Kamila Krótka

Data dodania: 12.02.2020