Wystawa „Pokłady designu”, która towarzyszy Kongresowi Kultury Województwa Śląskiego 2010 będzie pierwszą tego typu wspólną prezentacją najlepszych prac designerów 2D i 3D.

Od 04.10.2010 w atrium budynku Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach będzie można zobaczyć prace, docenianych w kraju i za granicą, projektantów z regionu.

Wystawa „Pokłady designu”, prezentuje wybrane realizacje projektantów mocno osadzonych w realiach Śląska – bądź poprzez swoje pochodzenie i miejsce pracy czy też za sprawą silnej inspiracji kulturą śląską. W ramach Kongresu Kultury Województwa Śląskiego pokazani będą najprężniej działający projektanci, których realizacje bezpośrednio przekładają się lub mogą się przełożyć na język biznesu, wpływając tym samym docelowo na rozwój gospodarki naszego kraju.

Wystawa pokaże różnorodność śląskiego designu, od projektów studenckich, poprzez alternatywne projektowanie, aż po projekty już funkcjonujące na rynku. Wiele z prezentowanych realizacji udowodni jak ogromny potencjał tkwi w młodym pokoleniu projektantów oraz jakże niezwykle ważny dla kultury i gospodarki regionalnej jest design.

Data dodania: 01.09.2010