Przegląd portfolio to bardzo popularna i atrakcyjna forma przedstawienia własnej pracy specjalistom w wybranej dziedzinie. Czwarty Międzynarodowy Festiwal Designu w Łodzi – LDZIGN 2010 po raz pierwszy w Polsce oferuje taką możliwość w dziedzinie wzornictwa.

Wydarzenie to skierowane jest do studentów, absolwentów szkół artystycznych oraz projektantów, którzy debiut mają już za sobą. Bezpośrednie spotkania z profesjonalistami w dziedzinie designu, m.in. kuratorami, managerami produktów, projektantami oraz producentami dają możliwość zweryfikowania umiejętności, wiedzy i sposobu prezentacji projektów. A jest o co walczyć. Poddanie portfolio merytorycznej ocenie recenzentów stwarza szansę weryfikacji zaprezentowanych pomysłów i może zaowocować m.in.: wdrożeniem pomysłu do produkcji, propozycją wystawy bądź publikacją. Najpóźniej do 1 października na stronie Łódź Design zostanie ogłoszona lista osób zakwalifikowanych do przeglądu.

Każda z osób uczestniczących w przeglądzie spotka się z 5 wybranymi przez siebie ekspertami.Wybiera się ich na podstawie zbieżności z własną działalnością. Architekt powinien więc zwrócić się do architekta, a designer do designera. Czas pojedynczej sesji z recenzentem to 30 minut. Zapisy do konkretnych recenzentów odbywają się on-line. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji na: www.lodzdesign.pl

Data dodania: 25.08.2010