W ramach drugiej edycji akcji „Posadź drzewo z Kronopolem” Żary zyskały 500 nowych drzewek i krzewów. Przy żarskiej obwodnicy 25 października spotkali się miłośnicy przyrody. Pracownicy Kronopolu wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach posadzili drzewka i krzewy. Akcja „Posadź drzewo z Kronopolem” zainaugurowała kolejny projekt „Wyrzucaj selektywnie” realizowany przez Kronopol we współpracy z Urzędem Miasta Żary oraz organizacją BIO-SYSTEM.

Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych uczestników wykład nt. znaczenia drzew dla całego ekosystemu. Dzieci poznały wiele ciekawych zagadnień m.in. najstarsze drzewa w Polsce i na świecie.

Na dzieci czekały liczne atrakcje m.in. konkurencje sportowe, poczęstunek i drobne upominki.

Uczniów z SP nr 1 wspierali pracownicy Urzędu Miasta, przedstawiciele Organizacji Odzysku Bio-System oraz zawodnicy z klubu sportowego LZS Delta Sieniawa Żarska.

Program Kronoland skupia wszystkie działania na rzecz środowiska, dobroczynności oraz prospołecznych akcji w regionie podejmowanych przez spółkę. Jedną z nich jest właśnie akcja „Posadź drzewko z Kronopolem”. W zeszłorocznej akcji pracownicy Kronopolu wraz z uczniami żarskich szkół posadzili blisko 670 sadzonek drzew i krzewów.

Data dodania: 29.10.2013