Światowi eksperci oraz styliści spółki PPG przedstawili trendy kolorystyczne na nadchodzący rok. Wśród nich znajdziemy m.in. brązy, beże czy zieleń w delikatnym, pastelowym wydaniu.

Zbiór „Odyssey” składający się z kilku kolekcji, odznacza się naturalnymi, ciepłymi oraz świeżymi kolorami. Motywem przewodnim jest natura, a odcienie barw nawiązują do organicznych elementów takich jak: ziemia, drewno czy rośliny.

Rajski kolor

„Paradise Found” to propozycja dla zwolenników przyrody. Aloesowa zieleń znajdzie zastosowanie w wielu miejscach. Może być wykorzystana do pomalowania ściany, sufitu, drzwi, ram okiennych czy mebli ogrodowych. Rajski efekt można uzyskać za pomocą połączenia koloru „Paradise Found” z surową cegłą, betonem czy drewnem. Stosując przy tym biel lub brąz możliwe jest podkreślenie organicznego charakteru zieleni.

Perfekcyjna natura

Linia kolorystyczna „I’m perfect” to hołd oddany naturze. Głębokie kolory ziemi i mchu, zdecydowana ceglana czerwień i delikatny czosnkowy beż to barwy, które mają przywodzić na myśl krajobraz włoskich miasteczek. Wspomniane kolory idealnie komponują się z surowym drewnem czy odkrytymi murami. Taki wystrój wnętrza z pewnością pozwoli na poczucie śródziemnomorskiego klimatu we własnym pokoju.

Kobiece marzenia

„Lucid Dreams” to propozycja powstała z myślą o przedstawicielkach płci pięknej, szukających spokoju w domowym zaciszu. Lekkie kolory nadają subtelny i delikatny charakter aranżacji. Neutralne pastelowe odcienie w połączeniu ze spokojną szarością oraz odpowiednim oświetleniem gwarantują stonowany wystrój mieszkania w stylu prowansalskim, skandynawskim czy soft-loft.

Rycerski spokój

Tajemniczy las, mglista szarość, delikatny brąz oraz subtelna zieleń. To barwy składające się na kolekcję „Knights Watch”. Idealna kompozycja kolorów pozwala na stworzenie wyjątkowej aranżacji w stylu postindustrialnym, ekologicznym czy toskańskim.

Świat należy do odważnych

Ostatnią propozycją na 2016 roku jest „Hyper HD”. Jest to jedyna kolekcja, w której można uświadczyć delikatny brąz i beż przełamany intensywnym odcieniem niebieskiego lub dynamiczną barwą fuksji. Taki kontrast jest niczym połączenie dwóch odmiennych światów. Tym bardziej jest to dobry punkt wyjścia do adaptacji pomieszczenia w stylu popart lub vintage.

[RAK]

Data dodania: 05.01.2016