W finale tegorocznego konkursu Dobry Wzór znalazły się dwa produkty marki UZIN. W kategorii Praca – narzędzie do bezpyłowego otwierania worków z produktami sypkimi UZIN Ripper oraz w kategorii Grafika użytkowa i opakowania – opakowanie środków gruntujących UZIN CUBE it simple.

Organizatorem konkursu Dobry Wzór jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego, a jego głównym celem jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono rekordową liczbę 222 produktów i usług w dziewięciu kategoriach: Dom, Praca, Sfera publiczna, Usługi, Nowe Technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały produkcyjne, Transport i komunikacja, Moda i akcesoria.

W ocenie ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, zarówno UZIN Ripper, jak i UZIN CUBE it simple to innowacyjne rozwiązania, które zrewolucjonizowały pracę przy montażu, wykończeniu i pielęgnacji różnego typu podłóg.

UZIN Ripper – nowatorskie narzędzie, dzięki któremu materiał sypki, w przeciwieństwie do tradycyjnego przesypywania, wpada bezpośrednio do wiadra, nie pyląc i nie rozsypując się wokół obszaru roboczego.

Dzięki zastosowaniu UZIN Ripper praca na inwestycji jest czystsza i bardziej komfortowa.

UZIN CUBE it simple to z kolei ekonomiczna, a zarazem ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych kanistrów. System opakowań środków płynnych CUBE it simple składa się z bardzo stabilnego worka z tworzywa sztucznego z dozownikiem oraz z zewnętrznego opakowania z kartonu.

Opakowania CUBE it simple oprócz tego, że są wygodne w użyciu, to również oszczędzają miejsce potrzebne na ich magazynowanie oraz składowanie odpadów. Po wykorzystaniu produktu, karton można złożyć, co pozwala zaoszczędzić miejsce i zmniejsza ilość odpadów nawet o 75%.

– Zarówno CUBE it simple, jak i Ripper to rozwiązania innowacyjne w naszej branży – wychodzące poza tradycyjnie myślenie o produktach przemysłowych. Oba te przykłady pokazują, że firma Uzin bardzo wnikliwie wsłuchuje się w potrzeby swoich klientów. Ta obserwacja pozwoliła na stworzenie rozwiązań nowatorskich, ale i niezwykle prostych – zarówno w formie, jak i zastosowaniu. W tym przypadku podejście out of the box i czerpanie inspiracji z zupełnie niezwiązanych z branżą budowlaną dziedzin pozwala na przeniesienie produktów z kategorii “potrzebne” do “nie wiem jak radziłem sobie bez tego wcześniej” – podkreśla odpowiedzialna za marketing w firmie Uzin Polska Małgorzata Walisiak.

Ogłoszenie wyników konkursu Dobry Wzór 2016 i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 20 października. Wszystkie wyróżnione produkty zostaną zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej, która rozpocznie się pierwszego grudnia br.

[PAK]

Data dodania: 17.08.2016