1 października podczas III Targów InterflatDesign rusza konkurs firmy Deante „Projekt produktu z najwyższej półki” skierowany do studentów i absolwentów uczelni artystycznych i technicznych.

Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia „Projekt produktu z najwyższej półki” odbędzie się 1 października podczas trzeciej edycji Targów InterflatDesign w Hala EXPO w Łodzi, których celem jest promocja designu w aranżacji przestrzeni mieszkalnej.

10 000 złotych dla dwóch najlepszych prac w kategoriach: projekt linii baterii oraz projekt linii zlewozmywaków – ma przyciągnąć młode i ambitne osoby, które chciałyby wziąć udział w rywalizacji i rozpocząć twórcze działania. W tego typu inicjatywach motywacją jest jednak nie tylko nagroda pieniężna. Konkurs jest szansą na zdobycie rozgłosu i pokazanie swojego talentu poza murami macierzystej uczelni. Nie bez znaczenia dla debiutujących jest także satysfakcja, gdy projekt zdobędzie uznanie, a następnie zagości w tysiącach polskich domów.

Konkurs przeznaczony jest dla studentów i absolwentów uczelni artystycznych (do 4 lat po zakończeniu studiów). Jego zasady zostały omówione z dziekanami uczelni wyższych, które wyraziły chęć udziału w wydarzeniu.

Rywalizacja będzie składała się z dwóch etapów. Od pierwszego października rozpoczną się konsultacje na: Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, Politechnice Warszawskiej, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Politechnice Lubelskiej, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Politechnice Koszalińskiej, Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Politechnice Wrocławskiej, Politechnice Śląskiej i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Wyłonieni podczas obrad jury kandydaci będą następnie dopracowywać swoje projekty pod okiem managerów Deante. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 10 marca 2012.

Data dodania: 29.09.2011