Targi Warsaw Home stały się okazją do zaprezentowania nowej kolekcji podłóg laminowanych marki Quick-Step. Uczestnicy mogli ją obejrzeć jako pierwsi na świecie.

Signature – bo taką nazwę nosi nowa kolekcja Quick-Step – zakłada przede wszystkim wierne oddanie struktury egzotycznego drewna z Afryki i Ameryki Południowej, ale także rodzimej dębiny, w niecodziennym wydaniu. To podłoga w ciepłych, ziemistych odcieniach, która zachowuje naturalne niedoskonałości faktury.

 

Quick-Step podczas targów Warsaw Home, źródło: Quick-Step

Kolekcja Signature to 18 wzorów podłóg, a wśród nich m.in.:

Dąb różowy malowany

Róż przeniknął do wnętrz nawet w postaci podłóg. Dąb różowy malowany to połączenie tradycyjnej podłogi dębowej z pęknięciami i widocznymi sękami oraz nieregularnie nakładanego błyszczącego lakier. Podłoga dzięki widocznym niedoskonałościom zyskuje na autentyczności.

Dostępna również w odcieniu bieli (SIG 4753) i czerni (SIG 4755).

 

Quick-Step Signature Dąb Różowy Malowany, źródło: Quick-Step

Dąb szczotkowany

To kolekcja inspirowana rustykalnymi deskami dębowymi, które wyróżniają subtelne pęknięcia i sęki wykończone miękkim szczotkowaniem. Do jej stworzenia Quick-Step opracował nową technologię prasy. Dzięki której na jednym panelu udaje się uzyskać nie – jak standardowo – szesnaście, a sześćdziesiąt cztery różne głębokości,  co nadaje panelom niezwykłą wizualną głębię.

Dostępna w 5 odcieniach:

• Dąb szczotkowany naturalny ciepły (SIG 4762)
• Dąb szczotkowany naturalny (SIG 4763)
• Dąb szczotkowany beżowy (SIG 4764)
• Dąb szczotkowany szary (SIG 4765)
• Dąb szczotkowany brązowy (SIG 4766)

 

Quick-Step Signature Dąb szczotkowany naturalny, źródło: Quick-Step

Dąb naturalny spękany

Inspiracją do stworzenia tej podłogi były oryginalne deski o szorstkich i zwietrzałych strukturach. Pęknięcia oraz łączenia paneli są w tym przypadku kruczoczarne i realistyczne, imitujące prawdziwe niedoskonałości drewna. Poza tym, autentyczność podłogi podkreślają różnice w szerokości łączeń. Te panele to bardzo ciekawa i alternatywa dla desek rustykalnych, stylizowanych, jednak dużo tańsza od naturalnego surowca tej klasy.

 

Quick-Step Signature Dąb naturalny spękany, źródło: Quick-Step

[KK]

Data dodania: 15.10.2019