Od dziewiątego maja w żarskich przedszkolach oraz szkołach podstawowych rusza akcja, której nadrzędnym celem będzie zapoznanie dzieci z tajnikami selektywnej zbiórki odpadów. Współorganizatorem i inicjatorem przedsięwzięcia jest firma Kronopol sp. z o.o.

Ponad dwa tysiące dzieci z dziesięciu placówek edukacyjnych na terenie Żar, na specjalnie przygotowanych lekcjach ekologii, poprzez zajęcia plastyczne i konkursy będą zachęcane do przeprowadzania recyklingu oraz zapoznania z tematyką ekologii. Akcja jest elementem projektu „W Trosce o Naturę”, realizowany przez PSR.

Główną częścią akcji będzie konkurs selektywnej zbiórki odpadów, w ramach którego uczniowie będą umieszczali odpady w specjalnie do tego celu wyznaczonych pojemnikach, dzięki czemu wykorzystają wiedzę wyniesioną z zajęć.

Firma Kronopol Sp. z o.o nadzoruje całej akcji, włączając się w nią zarówno pod kątem organizacyjnym, jak i popularyzacyjnym wśród pracowników firmy i ich rodzin.

Z kolei stroną techniczną zajmie się operator komunalny firma PEKOM, poprzez udostępnienie pojemników i oceniania prawidłowości segregacji odpadów. Władze miasta Żar wesprą akcję poprzez rozpowszechnienie działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Finał akcji odbędzie się czwartego czerwca i tego dnia odbędzie się prezentacja prac artystycznych dzieci. Ogłoszone również zostaną wyniki konkursu, a zwycięskim placówkom zostaną wręczone nagrody.

Program akcji „…z natury segreguję!” w 2009 r. został objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Data dodania: 09.05.2011