Selena SA po raz 3 nagrodzona została tytułem BUDOWLANEJ FIRMY ROKU, jednocześnie Andrzej Ulfig, Prezes Zarządu spółki został wyróżniony jako OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2014. Uroczystość Gali Finałowej BUILDER AWARDS miała miejsce 12 lutego w warszawskim Multikinie, w Złotych Tarasach. Wyróżnienia dla najlepszych firm działających w sektorze budowlanym, przyznaje co roku redakcja miesięcznika Builder wraz z całą Kapitułą.

Ocenie konkursu BUDOWLANA FIRMA ROKU 2014, podlegały m.in. pozycja rynkowa, osiągnięcia na tle podmiotów konkurencyjnych, jakość produktów i usług oraz dostosowanie ich do Klienta, a także rekomendacje i inne wyróżnienia. Komisja zwracała również uwagę na firmy, które w istotny sposób przyczyniają się do rozwoju branży budowlanej w Polsce, a dodatkowo edukują rynek w zakresie nowych technologii czy propagują dobre praktyki w branży.

Podczas tegorocznej Gali nagrodzono tytułem BUDOWLANEJ FIRMY ROKU 2014 liderów w 8 kategoriach, takich jak: projektant (architektura, konstrukcje), generalny wykonawca, deweloper, wykonawca robót specjalistycznych, dostawca sprzętu budowlanego, producent sprzętu budowlanego oraz dostawca i producent materiałów budowlanych. Kapituła konkursu BUILDER AWARDS pracowała pod przewodnictwem prof. zw. dr. hab. inż. Kazimierza Szulborskiego z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz prof. dr hab. inż. Leonarda Runkiewicza z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, zastępcy przewodniczącego Rady Naukowej Instytutu Techniki Budowlanej.

Ponieważ komisja konkursu doceniała też przedsiębiorstwa, które pomimo mało komfortowej sytuacji w branży, osiągneły zamierzone cele, spektakularne wyniki i zachowały silną pozycję na rynku, wśród laureatów nie mogło zabraknąć Seleny. U czołowego w Polsce producenta i dystrybutora pian oraz uszczelniaczy, została zaznaczona najszersza oferta produktowa, dostępna na rynku chemii budowlanej.

W tym roku po raz pierwszy, Kapituła postanowiła przyznać dodatkowo specjalne wyróżnienia OSOBOWOŚĆ W BRANŻY 2014, dla wyjątkowo zasłużonych osób, które kierują BUDOWLANYMI FIRMAMI ROKU. Oby dwie nagrody odebrał Prezes Zarządu Seleny SA., Andrzej Ulfig – Doceniamy otrzymanie tak prestiżowego wyróżnienia, szczególnie w słabo sprzyjającym dla naszej branży okresie. Jest to dla Seleny ogromną satysfakcją i sukces. Z czego on wynika? Tak się dzieje za sprawą stałego doskonalenia oferty w odpowiedzi na oczekiwania naszych Klientów, co z kolei jest zasługą wielkiej pracy całej naszej załogi. Selena to wysokiej klasy specjaliści z wielu dziedzin, jak sprzedaż, marketing, produkcja, badania i rozwój, finanse czy IT. Dziękuję wszystkim pracownikom za kreatywność, profesjonalizm oraz zaangażowanie pełne pasji.Ta składowa wszystkich powyższych wartości upewnia nas, że zasadnie określeni zostaliśmy liderem w swojej branży.

Uroczystość prowadzili Redaktor Naczelna Buildera – Danuta Burzyńska oraz Dyrektor Marketingu – Dominik Suwiński.

Mecenasem Gali Builder Awards 2015 była Grupa Polskie Składy Budowlane oraz Hotel Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness.

* Andrzej Ulfig – Absolwent Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, w zakresie zarządzania i marketingu. Z Seleną, związany od 1994 roku. Od 2005 roku kieruje spółką na rynku w Polsce, w tym od 2009 jako Prezes Zarządu Seleny SA. Od tego czasu wolumen sprzedaży wzrósł trzykrotnie, a spółka wzmocniła pozycję lidera w segmencie pian i uszczelniaczy, rozwijając jednocześnie asortyment do najszerszej oferty na rynku. W latach poprzednich nagrodzony przez miesięcznik Builder również statuetką Srebrnego i Złotego Herkulesa.

*Grupa Selena to globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej z centralą w Polsce. Selena oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych wykonawców, jak i użytkowników indywidualnych – główne marki to TYTAN, ARTELIT oraz MATIZOL. Selena jest jednym z trzech największych światowych producentów piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne. W skład Grupy wchodzi 30 spółek w 17 krajach na całym świecie. Zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii.

Data dodania: 13.02.2015