Podczas targów BAU 2015 w Monachium, Baltic Wood przedstawił najnowszą kolekcję desek podłogowych o szerokości 210 mm.

W 50-letniej historii tej imprezy nie było jeszcze takiej frekwencji. W tegorocznej edycji BAU udział wzięło około 251 tysięcy osób. Jest to wzrost o ponad 16 tys. względem BAU organizowanego w 2013 roku. Odnotowano także większe zainteresowanie wśród obcokrajowców, których było ponad 72 tysiące.

Celebrycka premiera

Baltic Wood zaprezentował swoją ofertę w formie pokazu mody – The Floor Fashion Show. Niestandardowy sposób przedstawienia desek został uzyskany przez użycie efektów wizualnych w kilku konstrukcjach. Główną nowością była kolekcja Celebrities Collection, która składa się z dziewięciu trójwarstwowych podłóg drewnianych o szerokości 210 mm. Takie parametry nie były wcześniej dostępne wśród produktów oferowanych przez polskiego producenta.

Ukłon w stronę architektów

Pomysł na to, aby wprowadzić szersze rozmiary deski powstał z myślą o europejskich architektach, którzy coraz częściej wykorzystują drewno na dużych powierzchniach, bądź też komponują ze sobą różne rozmiary desek. Takie zabiegi mają zapewnić naturalny i modny efekt.

Oprócz kolekcji Celebrities Collection Baltic Wood zaprezentował podłogi z serii Premium: Sélection du Sommelier, No Limits Collection, Timeless Collection oraz The Miracles Collection.

Data dodania: 02.02.2015