Marka Interprint od lat stara się tworzyć dekory, które wpisują się w trendy wnętrzarskie na całym świecie. Na rok 2019 proponuje kolekcję złożoną z sześciu naturalnych wzorów, utrzymaną w brązowo-szarej kolorystyce.

Interprint zauważa chęć odejścia od nowoczesnych technologii i zaznania spokoju wśród natury. Ta potrzeba widoczna jest już od dłuższego czasu, a przejawia się w takich tendencjach, jak wzrastająca popularność rękodzieła czy otaczanie się naturalnymi materiałami. Marka, idąc w tym kierunku, proponuje dekory inspirowane dębowym i teakowym drewnem oraz betonem.

Dębowy klimat

Mimo popularności stylu industrialnego, przytulna atmosfera w domowym wnętrzu nigdy nie wyjdzie z mody. Za ciepły klimat odpowiada przede wszystkim podłoga o naturalnym odcieniu i fakturze obfitej w słoje i nieregularne sęki.

Wie o tym Interprint w odpowiedzi na te trendy, który oferuje wzory inspirowane strukturą ponadczasowego dębu. Taki jest przede wszystkim dekor Artisan Flooring, który odcieniem średniego brązu i wyrazistymi czarnymi sękami imituje prawdziwe drzewo.

 

Artisan Flooring, Interprint

Artisan Flooring, źródło: Interprint

Z kolei BellemontOak inspirowany jest drewnem poddanym wieloetapowej obróbce, takiej jak wędzenie, szlifowanie i szczotkowanie, co daje oryginalny i wyrazisty efekt. Podłoga o tym dekorze ma wyrazisty odcień, widoczne cieniowanie oraz wyraźne usłojenie.

Subtelniejszą propozycją marki jest dekor SmoothOak, na którym fakturę drewna uwydatniano w dyskretny sposób. Wzór posiada ledwo widoczne sęki na jasnym, oddającym kolor bielonego drewna tle.

Stworzony z myślą o loftowych wnętrzach dekor to MayfieldFabricto. Naturalny wygląd drewna uzyskano w tym przypadku za pomocą tkaniny odbitej na jego powierzchni. Dąb w odcieniu szarości pokryto materiałem i wyszczotkowano w taki sposób, aby uwidocznić jego strukturę.

 

Interprint

BellemontOak, źródło: Interprint

Inspiracja retro

Interprint stawia również na trendy panujące w połowie ubiegłego wieku, wykorzystując popularne wówczas drewno teakowe. W ten sposób powstał wzór Grandiso w odcieniu czekoladowego brązu, posiadający nieregularne i wyraźnie widoczne usłojenie. Efekt ten uzyskano, stosując metodę piaskowania i olejowania.
Ostatnim z najnowszej kolekcji Interprint jest dekor Delaware Flooring, który czerpie z wyraźnego zainteresowania lastryko (terazzo). Unowocześniona wersja tworzywa została uzyskana za pomocą stonowanego odcienia beżu w połączeniu z ciemnym brązem oraz „ziarnami” o nieregularnych kształtach i położeniu.

[KK]

Data dodania: 07.02.2019