Kolejny rok minął pod znakiem oryginalnych i innowacyjnych projektów architektonicznych. Plebiscyt Polska Architektura XXL ponownie czeka na zgłoszenia, spośród których wybierze najciekawsze realizacje.


Celem Plebiscytu Polska Architektura XXL jest wyłonienie najlepszych realizacji publicznych i prywatnych powstałych w 2019 roku oraz tych, które zostały oddane do użytku w roku 2018, ale nie wzięły udziału w poprzedniej edycji Plebiscytu. Jury może przyznać nagrodę zarówno najbardziej znanym pracowniom, jak i mniej rozpoznawalnym twórcom i ich projektom.

Prace można zgłaszać do 24 stycznia 2020 roku w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz .

W Plebiscycie głosują zarówno internauci, jak i profesjonalne jury. Zwycięzcy zatem zostaną podzieleni na dwie grupy. Wśród nich znajdą się projekty wybrane za pośrednictwem Internetu oraz te wskazane przez konkretnych ekspertów. Jury przyzna również nagrodę Grand Prix.

Oficjalne głosowanie rozpocznie się 3 lutego 2020 roku, a wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystej Gali. Wydarzenie będzie też okazją do zapoznania się z wystawą nagrodzonych prac oraz tych nominowanych do udziału w konkursie. Wystawa zostanie zorganizowana również na uczelniach wyższych w całej Polsce.

polska architektura xxl 2019

Zgłoszenia realizacji

Aby zgłosić realizację, należy w dziale Społeczność założyć wizytówkę pracowni na jednym z trzech serwisów (sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl lub sztuka-krajobrazu.pl) bądź dodać do istniejącej już wizytówki galerię proponowanej realizacji z dopiskiem „Polska Architektura XXL 2019 + nazwa województwa”.

Organizatorem Plebiscytu jest Grupa Sztuka Architektury. Portal myfloor.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Więcej informacji: https://sztuka-architektury.pl/article/13193/plebiscyt-polska-architektura-xxl-2019-czekamy-na-zgloszenia-realizacji

[KK]

Data dodania: 10.01.2020