Spółka Kronopol po raz drugi przyznała tytuł „Człowieka Roku KRONO”. Zwycięzcą roku 2012 został Piotr Grudzień – polski tenisista stołowy, zdobywca złotego i srebrnego medalu podczas letnich igrzysk paraolimpijskich w ubiegłym roku.

Tytuł „Człowiek Roku KRONO” spółka Kronopol przyznaje co roku osobie, która żyje i pracuje z myślą o innych ludziach, promuje swój region, zaraża entuzjazmem i udowadnia, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych.

Tegoroczny laureat – Piotr Grudzień – otrzymał statuetkę przedstawiającą postać drwala. Kronopol docenił jego liczne sukcesy sportowe, a także promowanie sportu i koleżeńską postawę.

Piotr Grudzień to polski tenisista stołowy, członek kadry narodowej i paraolimpijskiej. Dwukrotnie uczestniczył w letnich igrzyskach paraolimpijskich. Zawodnik polskiego klubu tenisa stołowego Start Zielona Góra. Jest sklasyfikowany na drugiej pozycji w europejskim rankingu IPTTC (Międzynarodowego Komitetu Tenisa Stołowego Niepełnosprawnych). Do jego największych sportowych osiągnięć należą złoty medal olimpijski w grze drużynowej i srebrny medal olimpijski w grze indywidualnej. Oba medale zostały zdobyte przez Piotra Grudnia podczas letnich igrzysk paraolimpijskich w Londynie w 2012 r.

Data dodania: 16.01.2013