W piątek 27 marca ogłoszono wyniki jubileuszowej 10. edycji must have, jednego z najbardziej prestiżowych plebiscytów w dziedzinie designu w Polsce.  Wśród laureatów zalazła się kolekcja „Modernizm” Ceramiki Paradyż, której głównym elementem są kultowe gorseciki.

Plebiscyt must have od 10 lat stanowi ważną część programu Łódź Design Festival. Jego celem jest wyróżnienie najznakomitszych wdrożeń krajowych projektantów i producentów, wyznaczających trendy w polskim designie. W tym roku spośród 409 zgłoszeń Rada Ekspertów wyróżniła 75 najlepszych projektów.

Wyróżniona kolekcja „Modernizm” powstała we współpracy z projektantką Mają Ganszyniec. Motywem przewodnim wdrożenia stały się kultowe gorseciki, czyli malutkie płytki o charakterystycznym kształcie przywodzącym na myśl damskie gorsety. „Modernizm” skład się z płytek w sześciu kolorach z 10 mozaikami uzupełnionymi o autorskie wzory. Serię tworzą również płytki heksagonalne i kwadratowe w trzech formatach.

 

Tytuł must have 2020 dla Ceramiki Paradyż

kolekcja „Modernizm” Ceramika Paradyż

Organizowany od 2007 roku Łódź Design Festival to najbardziej opiniotwórcze wydarzenie związane ze wzornictwem w Polsce, a także całej Europie Środkowo-Wschodniej. W czasie festiwalu odwiedzający mają okazję zapoznać się z osiągnięciami designu w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, przez rzemiosło, aż po projektowanie usług. Tegoroczną, 14. edycję ŁDF z uwagi na pandemię koronawirusa przełożono na wrzesień br.

[PAK]

Data dodania: 07.04.2020