Producent chemii podłogowej UZIN uzupełnia swoją ofertę o produkty odpowiadające potrzebom rynku.

Producent przedstawia cztery propozycje. Są to: UZIN RenoTop Plus, UZIN PE 420, UZIN PE 385 oraz UZIN MK 92 S PLUS.

Schludne podłoże

UZIN RenoTop PLUS to renowacyjna płyta z efektem izolacji akustycznej. Według zapewnień producenta sprawdzi się ona idealnie w wypadku montowania nowych podłóg w pomieszczeniach użytkowanych, gdzie istotna jest jak najmniejsza ilość pyłu oraz hałasu. Tak wykonane podłoże można od razu obciążać oraz układać na nim podłogę.

Czas to pieniądz

Dla wszystkich, którym zależy na czasie, UZIN przygotował szybkoschnący środek gruntujący UZIN PE 420. Taki grunt można stosować pod kleje PU oraz STP. Po jego użyciu można kontynuować pracę po około 2-4 godzinach. Pomocny może być także dyspersyjny środek gruntujący UZIN PE 385. W zależności od warunków jakie panują w pomieszczeniu oraz od rodzaju podłoża, grunt wysycha nawet po upływie 1-2 godzin. Po tym czasie można bez obaw przystąpić do klejenia podłogi drewnianej.

Precyzyjne działanie

Ostatnią nowością jest dwuskładnikowy klej do parkietów UZIN MK 92 S PLUS. Jak podaje firma, powstał on z myślą o montażu drewnianych podłóg w dużym formacie, parkietów o skomplikowanym wzorze czy układaniu drewna w ciasnych pomieszczeniach. Receptura kleju sprawia, że parkieciarz ma około godziny na zużycie całego materiału, natomiast proces samego utwardzenia trwa około 120 minut.

Data dodania: 10.02.2015