Coraz częstszym problemem, na który skarżą się firmy działające w różnych sektorach gospodarki, jest brak wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Stąd zrodził się pomysł, aby połączyć potencjał gospodarczy i edukacyjny, który przy pomocy inwestorów, samorządów i instytucji okołobiznesowych wesprze uczniów klas branżowych. Jedną z firm, które postanowiły włączyć się do projektu, została właśnie Uzin Utz Polska.

Najważniejszymi celami, które przyświecają DKE, jest praktyczna nauka zawodu dla adeptów, klasy patronackie i dualne studia, a wszystko to zakończone pewną pracą w wybranym zawodzie. Dzięki temu młodzi ludzie trafiają na rynek doskonale przeszkoleni i przygotowani do pracy w firmie, którą poznawali przez cały okres nauki. Jest to również sposób na rozwiązanie problemu zapotrzebowania rynku pracy na konkretne profesje.

Dzięki współpracy przedsiębiorców Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ze szkołami powstało już kilkanaście klas patronackich, których uczniowie kształcą się w zawodach takich jak: operator i programista maszyn CNC, monter mechatronik, elektromechanik, mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych czy mechanik precyzyjny. Każdy z nich trafi do firmy, w której będzie miał okazję spróbować swoich sił.

 [NS]

Data dodania: 09.05.2018