W dniach 21-22 listopada odbyło się wyczekiwane Jesienne Spotkanie Branży Wykładzinowej. Siódma edycja wydarzenia organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Posadzkarzy zgromadziła gości nie tylko z całej Polski, ale i z zagranicy.

Jesienne Spotkanie Branży Wykładzinowej odbyło się w zacisznej lokalizacji niedaleko Łodzi – w Hotelu KASOR Resort & Spa w Strykowie. Wydarzenie przyciągnęło w tym roku dwukrotnie więcej uczestników niż podczas poprzedniej edycji. Wzięło w nim udział ponad 130 osób związanych zawodowo lub prywatnie z branżą posadzkarską.

DZIEŃ PIERWSZY

Wydarzenie rozpoczęło się otwarciem specjalnej strefy promocji marek i konsultacji Członków Wspierających PSP. Wśród produktów znalazły się m.in. wykładziny podłogowe oraz panele LVT.

Miejsce to było obfite również w innowacyjne rozwiązania z rynku instalatorskiego, nowoczesne systemy przygotowywania podłoża i instalacji wykładzin podłogowych oraz dekoracyjne listwy przypodłogowe. Stoisko dawało tez okazję do nauki pielęgnacji i konserwacji posadzek wykończonych różnego rodzaju wykładzinami, a także do zapoznania się z nowoczesnymi urządzeniami i akcesoriami dla branży posadzkarskiej.

Część teoretyczną konferencji otworzył Prezes PSP Henryk Wagner i Sekretarz Generalny PSP Daniel Szarubka. Omówiono na niej inicjatywy i działania zrealizowane w 2019 roku, a także zaprezentowano listę obecnych Członków Wspierających PSP oraz Program Partner PSP.

W trakcie prezentacji przedstawiono zestaw narzędzi multimedialnych służących do wirtualnego obrazowania i projektowania posadzek dekoracyjnych. Można było zapoznać się tez z ofertą produktów do wykonywania podkładów podłogowych, wykładzin w systemie bezklejowym, maszyn i urządzeń dla posadzkarzy, cokołów, dylatacji kompozytowych, paneli LVT czy systemów suchego jastrychu. Podjęto też takie tematy, jak projektowania przestrzeni dla osób z demencją czy kariera przyszłych posadzkarzy.

Tego dnia odbyły się również panele dyskusyjne, w których udział wzięli goście specjalni oraz branżowi eksperci. W dyskusji „Poczucie komfortu, a walory użytkowe posadzek i ich waga w ocenie użytkownika” wzięli udział: Tomasz Pągowski – dyrektor kreatywny agencji IMATHOME, projektant znany z programów telewizyjnych oraz Marcin Irek – architekt reprezentujący Studio Projektowania Wnętrz Komercyjnych MUSU.

Druga dyskusja przebiegła pod hasłem „Standardy wykonania – obowiązki firmy posadzkarskiej w świetle prawa, a oczekiwania i obowiązki projektantów”. Udowodniła ona, że poszerzanie wiedzy z tego zakresu jest jak najbardziej pożądane.

DZIEŃ DRUGI

Drugiego dnia VII Jesiennego Spotkania Branży Wykładzinowej odbyła się Rada Konsultacyjna PSP. Uczestniczyli w niej Zarządu PSP, przedstawiciele Członków Wspierających PSP i PARTNER-ów PSP, Członkowie Zwyczajni PSP oraz osoby sympatyzujące ze Stowarzyszeniem. Podczas niej omówiono podjęte w 2019 roku działania Polskiego Stowarzyszenia Posadzkarzy oraz plany na kolejny rok.

Następnie miało miejsce posiedzenie Rzeczoznawców PSP, na którym interpretacji poddano nieaktualne i błędne przepisy dotyczące wykonywania i odbioru wykładzinowych prac posadzkarskich.

Partnerem VII edycji wydarzenia Jesienne Spotkanie Branży Wykładzinowej była firma Floori, a patronem medialnym serwis myfloor.

[KK]

Data dodania: 02.12.2019