Nowa kolekcja firmy Kaczkan – White Wash z serii ProParkiet – powstała z myślą o klasycznych wnętrzach inspirowanych sielankowym klimatem podmiejskich rezydencji. Dwuwarstwowa podłoga, o autentycznym wyglądzie postarzanego drewna, łączy w sobie naturalne piękno i trwałość parkietu dębowego z praktycznością paneli.

Szlachetny i historyczny wygląd deski powstał dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii barwienia olejem, która daje efekt negatywu. Na olejowanej powierzchni drewna występują białe smugi przypominające ślady zużycia, które dodatkowo podkreślają naturalne usłojenie i koloryt drewna. Efekt „przetarcia”, oprócz walorów estetycznych, ma również zalety praktyczne – maskuje ewentualne zarysowania.

Warstwa wierzchnia deski White Wash, wykonana z fryzu dębu europejskiego, o grubości 4-6 mm jest kilkukrotnie olejowana i utwardzona promieniami UV, dzięki czemu charakteryzuje się wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Podłogę można stosować także na ogrzewanie podłogowe, ponieważ nie odkształca się ani nie wysusza.

[PAK]

Data dodania: 28.07.2016