W odpowiedzi na wzrost zainteresowania klientów podłogami z litego drewna, firma Barlinek SA podjęła decyzję o zwiększeniu produkcji do 500 tysięcy metrów kw.

Od roku kielecki producent sprzedaje lite drewniane podłogi produkowane przez rumuńską spółkę należącą do Grupy Kapitałowej Barlinka. Ze względu na duży popyt spółka podjęła decyzję o zwiększeniu produkcji.

W 2010 roku Barlinek sprzeda blisko 250 tysięcy m2 podłóg litych wytwarzanych przez Barlinek Romania SA. Jak uważają władze firmy, zwiększający się w ostatnich miesiącach popyt na tego rodzaju podłogi, potwierdza słuszność decyzji o podwojeniu mocy produkcyjnych.

O lokalizacji zakładów produkcyjnych w polskim Barlinku i ukraińskiej Winnicy zadecydował, w przypadku tego pierwszego, dobry dostęp do certyfikowanego surowca oraz niższe koszty produkcji w przypadku drugiego zakładu.

Nowa linia produkcyjna ma dysponować nowoczesnym parkiem maszynowym, skonfigurowanym tak, żeby możliwe było szybkie wdrażanie nowych rozwiązań, które pojawią się w ofercie produktowej w pierwszej połowie 2011 roku.

Wartość inwestycji wyniesie około 9 milionów złotych.

Data dodania: 20.12.2010